Region: Odwiedzimy mieszkańców Wielkopolski [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Odwiedzimy mieszkańców Wielkopolski [WIDEO]

Dodano: 16 kwietnia 2014

Foto

Zamierzamy wykonać 150 tys. wizyt w wielkopolskich domach, u mieszkańców Wielkopolski, we wszystkich powiatach, miastach i gminach. Chcemy przedstawić naszych kandydatów, ale żeby czas nie był poświęcony tylko temu, chcemy zapytać Wielkopolan o rzeczy, które dotąd uważają za najlepiej wykonane w ich gminach, miastach i powiatach. Zapytamy też o bolączki i potrzeby. Spodziewamy się dyskusji, krytyki, w końcu rządzimy już siódmy rok. Każdy głos będzie przez nas uważnie wysłuchany - mówiłem podczas dzisiejszego (15.04.) spotkania z dziennikarzami w Poznaniu.

 

Bardzo ważna frekwencja

 

W trakcie odwiedzin mieszkańców Wielkopolski chcemy zachęcić ich do głosowania w wyborach do europarlamentu i wskazać związek pomiędzy inwestycjami w regionie a wyborami eurodeputowanych. Frekwencja w tych wyborach będzie bardzo istotna, ponieważ przy jej niskim poziomie jeden mandat z Wielkopolski może przejść na rzecz innego województwa, a tego oczywiście byśmy nie chcieli.

 

   Ankieta to odpowiedź na sygnały od mieszkańców, które docierały do przewodniczącego Grupińskiego podczas podróży po województwie - tłumaczył towarzyszący mi podczas konferencji Leszek Wojtasiak, szef wielkopolskiego sztabu wyborczego PO. Ludzie chcą kontaktu z politykami i możliwości wypowiedzi - zaznaczył.

 

Wyjście naprzeciw oczekiwaniom

 

Na jednej stronie druku, jaki otrzymają mieszkańcy, znajdują się informacje o naszych kandydatach do Parlamentu Europejskiego. Na drugiej stronie zawarto trzy pytania: o korzystne i niekorzystne zmiany jakie zaszły w ostatnich latach w najbliższym otoczeniu, o najważniejsze inwestycje, oraz o problemy i inwestycje wymagające pilnej reakcji władz. Ankiety mają pomóc partii w dalszym zarządzaniu Wielkopolską po jesiennych wyborach samorządowych oraz podpowiedzieć np. jak dobrze wykorzystać pieniądze z nowej perspektywy finansowej UE.

 

  

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Poznań, Krzysztof Kaczanowski

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio