Merytorycznie przygotowana reprezentacja Wielkopolski [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Merytorycznie przygotowana reprezentacja Wielkopolski [FOTO]

Dodano: 30 kwietnia 2014

Foto

Mamy znakomitych kandydatów do Parlamentu Europejskiego, dwóch z nich jest dzisiaj z nami-  wicestarosta koniński Małgorzata Waszak i marszałek województwa Marek Woźniak. Są to osoby doskonale merytorycznie przygotowane, doświadczeni samorządowcy. To osoby, na które warto postawić- przekonywałem wczoraj (29.04.) w trakcie spotkania z dziennikarzami na wieży widokowej na Złotej Górze w Brzeżnie koło Konina.

 

Jesteśmy bardzo zainteresowani tym, żeby reprezentacja Wielkopolski w Parlamencie Europejskim była znakomita, merytorycznie przygotowana, dlatego zachęcamy do głosowania na nasze kandydatki i kandydatów.

 

Wielkopolskie ideały

 

Wiele wskazuje na to, że frekwencja może być w tym roku jeszcze niższa niż przed pięcioma laty, a nam zależy bardzo, aby Wielkopolanie, jako obywatele mocniej związani z ideałami pracy organicznej i społeczeństwem obywatelskim, wykazali się większym poczuciem odpowiedzialności za państwo i za te wybory. Dlatego, zwracając się do dziennikarzy, zaapelowałem, aby pomogli w zwiększeniu frekwencji w tych wyborach, aby uświadamiali, jak bardzo ważne są te wybory.

 

   

 

Gospodarka, rolnictwo, energetyka

 

Moje doświadczenie zdobyte w samorządzie chcę wykorzystać w Parlamencie Europejskim. Wieża, na której stoimy jest dowodem na to, że razem można wiele, a przy pomocy środków unijnych jeszcze więcej - mówiła starosta Małgorzata Waszak. Przesłanie gospodarcze to jedno z najważniejszych tematów, którymi chciałabym się zająć w Parlamencie Europejskim - dodała kandydatka w wyborach do Parlamentu Europejskiego.


Z tej wieży widać szereg problemów, które są rozwiązywane w Parlamencie Europejskim - mówił z kolei marszałek Marek Wożniak. Bardzo ważne jest rolnictwo, pozycja polskich rolników w unii rośnie, ale trzeba się ciągle upominać by mieli oni szansę konkurować z rolnikami z innych krajów. Marszałek patrzył też na konińskie elektrownie. Mówił o solidarności energetycznej, czyli o tym, że kraje unijne powinny spoglądać na sąsiadów, na ich możliwości i na różne źródła energii.

 

Na wieży wybudowanej staraniem samorządu Krzymowa i powiatu przy pomocy Marszałka Wielkopolskiego towarzyszyli mi, prócz kandydatów do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Waszak i Marka Woźniaka, poseł Tomasz Nowak, a także wójt Krzymowa Tadeusz Jankowski.

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Konin, Krzysztof Kaczanowski

 

 


 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio