Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Widać efekty dobrych rządów PO [FOTO/WIDEO]

Dodano: 01 maja 2014

Foto

Wiele wskazuje na to, że frekwencja może być w tym roku jeszcze niższa niż przed pięcioma laty, a nam zależy, aby Wielkopolanie, jako obywatele mocniej związani z ideałami pracy organicznej i społeczeństwem obywatelskim, wykazali się większym poczuciem odpowiedzialności za państwo i za te wybory. Jesteśmy bardzo zainteresowani tym, żeby reprezentacja Wielkopolski w Parlamencie Europejskim była znakomita, merytorycznie przygotowana, dlatego zachęcamy do głosowania na naszych kandydatów- mówiłem podczas wtorkowych (29.04.) spotkań z dziennikarzami we Wrześni oraz w Kole.

 

Września to miejsce, które warto pokazywać, ponieważ zarówno w mieście jak i w powiecie rządzą politycy Platformy Obywatelskiej i widać jakie to przynosi efekty. Myślę, że to jest dobry przykład dla mieszkańców innych miejscowości, innych powiatów. Września, dzięki politykom PO, jest dzisiaj miastem i gminą kwitnącą. 

 

Podczas konferencji prasowej towarzyszyli mi kandydaci do Parlamentu Europejskiego z wielkopolskiej listy PO- marszałek województwa Marek Woźniak, starosta koniński Małgorzata Waszak, a także burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny, poseł Tomasz Nowak oraz starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz.

 

   

 

UE wielką szansą dla Polski

 

Spotkanie w Kole odbyło przed nowo wybudowanym nowoczesnym basenem. W Kole był z nami również kolski radny Krzysztof Mazurkiewicz, który podziękował marszałkowi Woźniakowi za dotację na kolski basen. Widzę, jak dużo się zmieniło na Ziemi Kolskiej. Polska po odzyskaniu niepodległości potrafiła wykorzystać swoją szansę. Ostatnie 10 lat w Unii Europejskiej jest widoczne zwłaszcza dla tych, którzy nie obserwują tego co się dzieje na co dzień. UE jest wielką szansą dla Polski. Ważne jest jednak to, żeby głos Polaków w Parlamencie Europejskim był głosem znaczącym, podpartym doświadczeniem i wiedzą- powiedział Marek Woźniak.

 

  

 

W Kole jest wielkie zapotrzebowanie na mieszkania dla młodych ludzi. Trzeba także pamiętać o środowisku wiejskim. Potrzeby wsi są ogromne. Należy remontować świetlice, które działają na bazie remiz OSP. Należy pozyskiwać środki dla wsi polskiej, bo Wielkopolska Wschodnia nadal stoi rolnictwem- podkreślała Małgorzata Waszak.

 

 

Więcej: [FOTO/WIDEO]

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Września, wrzesnia.info.pl, kolo.naszemiasto.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio