Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Zwierzak za kierownicą- konkurs dla dzieci i młodzieży

Dodano: 13 maja 2014

Foto

Rozpoczęła się druga edycja konkursu dla dzieci i młodzieży „Zwierzak za kierownicą”, koordynowanego przez posłankę Beatę Bublewicz, przewodniczącą parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Patronat honorowy nad akcją objęła Pierwsza Dama Anna Komorowska.

 

W konkursie „Zwierzak za kierownicą” może uczestniczyć grupa przedszkolna, klasa szkoły podstawowej oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Konkurs polega na stworzeniu działa literackiego: limeryku, krótkiego wierszyka, fraszki, rymowanki, opowiastki, albo dzieła plastycznego: rysowanego, malowanego, wyklejanego lub wykonanego inną techniką. Najważniejsze, aby bohater prac uczestniczył w sytuacji związanej z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Główną nagrodą dla laureatów konkursu jest udział w uroczystym finale w Pałacu Prezydenckim oraz zwiedzanie wybranych miejsc w Warszawie.

 

 

Pierwsza edycja konkursu zakończyła się dużym sukcesem. Prawie 30 tys. uczestników nadesłało 1.348 prac zbiorowych, w tym 910 prac plastycznych i 438 wierszy i rymowanek. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem stworzyły wyjątkowe prace, a co najważniejsze poprzez zabawę i humor uczyły się bezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki tego typu kampaniom społecznym i edukacji komunikacyjnej dzieci i młodzieży zwiększamy świadomość społeczną w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze. "Zwierzak za kierownicą" jest dobrym przykładem na skuteczne dotarcie z dobrym przekazem do najmłodszych uczestników ruchu drogowego na dużą skalę.

 

Patronaty konkursowi udzielili: Wicepremier, Minister Infrastruktury i Rozwoju - Elżbieta Bieńkowska, Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak, Minister Edukacji Narodowej - Joanna Kluzik - Rostkowska i Minister Sprawiedliwości - Marek Biernacki, Komendant Główny Policji – Marek Działoszyński, Polski ZwiązekMotorowy. Ambasadorami konkursu są Michał Rusinek, Adam Wajrak, Tomasz Samojlik, Rafał Sonik oraz aktualny Mistrz Polski w rajdach samochodowych - Kajetan Kajetanowicz.

 

 


Więcej: zwierzakzakierownica.eu

 

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: zwierzakzakierownica.eu

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio