Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Wniosek do Komisji Etyki Poselskiej [WIDEO]

Dodano: 14 maja 2014

Foto

Do Komisji Etyki Poselskiej został złożony wniosek o ukaranie posłanki Prawa i Sprawiedliwości Krystyny Pawłowicz za słowa o profesorze Władysławie Bartoszewskim. Słowa Krystyny Pawłowicz są niegodne, prostackie, chamskie, uwłaczające Sejmowi i gronu profesorskiemu.

 

 

 

Kierunkowskaz dla wyborców

 

Moim zdaniem, nie ma takich słów potępienia, których by nie należało wypowiedzieć w sprawie słów Krystyny Pawłowicz, która nosi tytuł profesora chyba z przypadku. Tym sposobem zachowania kompromituje zarówno środowisko akademickie jak i Sejm.

 

 

Platforma Obywatelska chce, by ewentualna kara, jaką komisja może zdecydować się nałożyć na Pawłowicz, była kierunkowskazem dla jej potencjalnych wyborców, aby następnym razem nie dawać jej szansy w wyborach. Liczymy na to, że również prezes PiS zreflektuje się i będzie starał się przynajmniej jakieś konsekwencje wyciągnąć.

 

Kompromitujące słowa

 

Pawłowicz komentując w mediach spot wyborczy Platformy Obywatelskiej z udziałem Bartoszewskiego apelującego o udział w eurowyborach, powiedziała: "Jest to pastuch słabej klasy. Niech pastuch się schowa i nas nie poucza". "Siedzi w fotelu jak przed egzekucją na krześle elektrycznym i to już chyba po wykonaniu wyroku, bo wszystkie światła jakieś pogaszone dziwnie"- mówiła też posłanka PiS.

 

 

Bezczelne zachowanie

 

Mówienie tego o człowieku, który był więźniem obozu koncentracyjnego Auschwitz, mówienie tego o jednym z najwybitniejszych autorytetów współczesnej Polski, jest zachowaniem niegodnym posła Rzeczpospolitej, zachowaniem niegodnym obywatela RP, jest po prostu zwykłym bezczelnym zachowaniem - podkreślił na konferencji prasowej szef sztabu wyborczego, europoseł Tadeusz Zwiefka.

 

Można by powiedzieć i zapytać, dlaczego pani Pawłowicz ma tytuł profesora RP - to uwłacza gronu profesorskiemu jednego z najwybitniejszych polskich uniwersytetów. Można by powiedzieć: wykształcenie wyższe, ale brak podstawowego - dodał Tadeusz Zwiefka.

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: klub.platforma.org

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio