Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Minister Radosław Sikorski w Poznaniu [FOTO]

Dodano: 15 maja 2014

Foto

Niezależnie od moich sympatii proszę was: idźcie na wybory! Nie wypada, żeby kraj, który otrzymuje największą w historii Unii Europejskiej pomoc materialną, miał najniższą frekwencję w wyborach europejskich - apelował wczoraj (14.05.) Radosław Sikorski na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM-u w Poznaniu.

 

 

Radosław Sikorski przedstawił studentom najważniejsze tezy swojego ubiegłotygodniowego wystąpienia w Sejmie, poświęconego głównym kierunkom polityki zagranicznej na 2014 r. W swoim wystąpieniu wielokrotnie podkreślał, że Europa znalazła się w najpoważniejszym kryzysie od upadku komunizmu.

 

  

 

Ostatnie wydarzenia na Ukrainie oznaczają koniec ery postzimnowojennej. Wydawało się, że wojna w Europie jest niewyobrażalna, ale dziś żyjemy w Europie, w której po raz pierwszy od I wojny światowej jedno państwo europejskie siłą zabrało prowincję drugiemu państwu europejskiemu - tłumaczył szef polskiej dyplomacji. Będziemy trzeźwo oceniać rzeczywistość i zmieniać naszą politykę w świetle wydarzeń. Gdy Rosja chce współpracować, gdy się integruje ze światem, jesteśmy pierwsi do zgody. Gdy Rosja nie szanuje reguł - pierwsi wyciągamy wnioski - mówił o polskiej polityce wobec Rosji szef MSZ-tu.

 

Po spotkaniu ze studentami Radosław Sikorski wziął udział konferencji prasowej z pierwszą trójką wielkopolskiej listy kandydatów PO do Parlamentu Europejskiego.

 

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl, poznan.gazeta.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio