Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Gala podsumowująca WRPO: Dobrze wykorzystana szansa!

Dodano: 16 maja 2014

Foto

Rozpoczynając realizację Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego mogliśmy zacząć realizować wizję rozwoju regionu. Te lata były latami pełnymi pracy, ale sprostaliśmy zadaniu- mówił w środę (14.05.) marszałek Marek Woźniak, podczas gali podsumowującej realizację WRPO na lata 2007-2013.

 

W trakcie gali Marszałek Woźniak wręczył nagrody i wyróżnienia w konkursie beneficjentów WRPO – „Gwiazdy Wielkopolskie”.

 

Gwiazdy Wielkopolskie

 

W konkursie przyznano jedną nagrodę główną oraz nagrody dodatkowe dla najlepszych projektów w kategoriach: Nowoczesna infrastruktura, Przyjazne środowisko, Profesjonalna ochrona zdrowia i opieka społeczna oraz Atrakcja turystyczna i kulturalna. Nagrodę główną przyznano spółce Warter za realizację projektu „Budowa elektrowni wodnej Tarnowski Młyn na rzece Gwda”. Projekt został również najwyżej oceniony w kategorii „Przyjazne środowisko”. Inwestycję zlokalizowano w Fabryce Tektury w Tarnowskim Młynie w gminie Tarnówka, a jej przedmiotem było wybudowanie Małej Elektrowni Wodnej na stopniu Tarnowski Młyn o mocy 0,5 MW.

 

   

 

Dziś najważniejsze jest podziękowanie dla wszystkich beneficjentów: samorządów, firm, organizacji pozarządowych i wielu innych. Znakomicie – my, Wielkopolanie – zrealizowaliśmy zadanie - powiedział Marek Woźniak.

 

Wielkopolska była jednym z liderów w realizacji Regionalnych Programów Operacyjnych, za co zostaliśmy nagrodzeni dodatkową pulą pieniędzy w ramach Krajowej Rezerwy Wykonania. W ramach wykorzystania dotacji z Programu możliwa była realizacja około 2100 projektów, których łączna wartość sięga 9,4 mld zł, a kwota dofinansowania 5,2 mld zł. Wielkopolska jest także liderem w wykorzystywaniu zwrotnych instrumentów finansowych. W ramach Inicjatywy JEREMIE podpisano ponad 5200 umów z przedsiębiorcami. Pozwoliło to im na uzyskanie łącznego wsparcia w postaci kredytów i pożyczek o wartości przewyższającej 1,4 mld zł.

 

Wielkopolska obywatelska – Wielkopolska europejska

 

Marszałek Marek Woźniak wręczył również nagrody dziennikarzom – laureatom Konkursu Dziennikarskiego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego pn. „Wielkopolska obywatelska – Wielkopolska europejska. 10 lat w Unii Europejskiej”. Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 7000 zł przyznano Mirosławowi Wlekłemu, autorowi artykułu pt. „Najlepsze bryki są z Gostynia”, opublikowanego w „Gazecie Wyborczej” (Duży Format), za świetnie napisaną rodzinną sagę i wybitny warsztat dziennikarski. Laureatem drugiego miejsca i zdobywcą nagrody w wysokości 5000 zł został Stanisław Zasada, autor reportażu pt. „Bartek idzie do pracy”, opublikowanego w „Gazecie Wyborczej – Poznań”. Tekst ten to wzruszającą opowieść o osobach niepełnosprawnych, które dzięki pracy przekonały się, że są „takie same jak inni” – napisało w uzasadnieniu do swego werdyktu Jury. Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 3000 zł przyznano Krzysztofowi Sadowskiemu, autorowi materiału pt. „To był przełom”, wyemitowanego w Radiu Merkury, za opowiedzenie ciekawej historii przedstawiającej możliwości wykorzystania nowoczesnego sprzętu ułatwiającego życie niewidomym dzieciom.


Na spotkaniu, którego gospodarzem był Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, wśród gości pojawili się posłowie i senatorowie, przedstawiciele władz samorządowych, beneficjenci WRPO, a także przedstawiciele świata kultury i nauki. Na zakończenie gali odbył się koncert Ani Dąbrowskiej z zespołem.

 

 

 

Więcej: tutaj.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: umww.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio