Wygramy wybory do PE [AUDIO/WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Wygramy wybory do PE [AUDIO/WIDEO]

Dodano: 21 maja 2014

Foto

Jestem przekonany, że wygramy wybory do PE, że jednak Polacy nie powierzą naszego losu europejskiego w ręce PiS-u, bo nie byłoby to dobre. Mamy wolę walki i jesteśmy zdeterminowani - mówiłem dziś (21.05.) w rozmowie z Konradem Piasecki w Kontrwywiadzie RMF FM.

 

 

 

Konrad Piasecki: Jakoś na ostatniej prostej straciliście impet, panie przewodniczący.

 

Rafał Grupiński:Nie uważam, żebyśmy tracili impet. Jesteśmy w tej chwili w trakcie kampanii bardzo aktywni. Przede wszystkim spotykamy się z ludźmi...

 

Tylko że ta kampania tak zabuksowała w miejscu na ostatniej prostej, przyzna pan. Zabrakło pomysłów.


Widzę, że media generalnie narzekają na to, że ta kampania jest letnia, że nie jest barwna, że poza wybrykami Korwina w zasadzie niewiele się dzieje.

 

Ja nie narzekam. Ja mam tylko takie wrażenie jak patrzę na Platformę, że liczyliście, że paliwo ukraińskie pozwoli dojechać do 25 maja, a kiedy paliwo ukraińskie się skończyło, to Platforma straciła pomysł na to, jak tę kampanię rozgrywać.

 

Myśmy w ogóle w ten sposób o tym nie myśleli. Oczywiście hasłem naszej kampanii jest bezpieczeństwo Polski, trzeba o tym pamiętać, że tu kontekst ukraiński jest ważny, natomiast nie na tym opiera się kampania. Kampania opiera się na naszych ludziach, takich jak Jerzy Buzek czy Jacek Saryusz-Wolski, którzy są tymi europosłami, tymi kandydatami, którzy najlepiej Polskę będą reprezentować w Brukseli. To jest najważniejsze.

 

 

To o ludziach jeszcze za chwilę. "Brak ducha, brak siły. Platforma jest syta i bez woli walki, senna" - tak mówi Grzegorz Schetyna. Pan też to widzi?

 

Przede wszystkim trzeba cały czas stymulować naszych ludzi do tego, żeby działali energicznie, żeby byli aktywniejsi.

 

Bo jest źle?

 

Nie, bo każda kampania wymaga większej mobilizacji, większej aktywności. My w Wielkopolsce np. zrobiliśmy taką akcję 150 tysięcy wizyt u Wielkopolan w domach z ankietami w sprawach najbardziej potrzebnych dla nich w ramach nadchodzącej perspektywy finansowej. Odwiedzaliśmy 30 powiatów. Otrzymaliśmy 30 tysięcy wypełnionych ankiet, gdzie nie trzeba było zaznaczyć a, b, c, tylko trzeba było napisać po prostu wszystkie rzeczy od siebie. Rzeczywiście 30 tysięcy ankiet zwrotu pokazuje jaką skalę kampanii prowadzimy w terenie, więc ona jest żywa. Nie jest senna.

 

Dobre rzeczy pisali o Platformie?

 

My pytaliśmy o rzeczy, które są największą bolączką dla ludzi w terenie i czego najbardziej potrzebują, jeśli chodzi o inwestycje.

 

A co z tym duchem, siłą i wolą walki?

 

Mamy wolę walki. Jesteśmy zdeterminowani na ostatniej prostej i jestem przekonany, że wygramy te wybory.

 

(…)

 

Pan mówi: "Liczę, że wygramy".  W sondażach jest tak remisowo - chociaż często na korzyść PiS-u. A co będzie, jak PiS was pokona? Bardzo zapłaczecie?Byłoby to oczywiście przykre doświadczenie, gdybyśmy mieli przegrać nawet o włos. Natomiast ja jestem przekonany, że wygramy i że jednak Polacy nie powierzą naszego losu europejskiego w ręce PiS-u, bo nie byłoby to dobre - mówiąc delikatnie.

 

 

 

Więcej [AUDIO/WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: rmf24.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio