Region: Drogi S5 i S11 jeszcze w tym roku - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Drogi S5 i S11 jeszcze w tym roku

Dodano: 22 maja 2014

Foto

Jeszcze w tym roku zostaną otwarte brakujące odcinki dróg ekspresowych S5 i S11. Zakończy się budowa brakującego, 5-kilometrowego odcinka zachodniej obwodnicy Poznania ze Złotkowa do autostrady A2. Dobrze, że ta droga wreszcie będzie cała, że będziemy mogli Poznań omijać bez stania w korkach. To będzie ważne połączenie.

 

 

S11 najważniejsza

 

Kontynuowane są prace na 29-kilometrowym odcinku węzeł Kaczkowo-Korzeńsko. Roboty w okolicach Leszna na pewno zakończą się w 2014 roku - mówi Mieczysława Cellary, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Poznaniu. I dodaje, że ogłoszone zostały również przetargi na budowę brakujących fragmentów "ekspresówki" S5 (Wrocław-Bydgoszcz) na terenie Wielkopolski: autostrada A2, węzeł Głuchowo-węzeł Wronczyn, Radomicko-węzeł Leszno Płd., węzeł Leszno Płd.-Rydzyna, węzeł Mielno-Gniezno.

 

Przez pewien czas byłem posłem z południa Wielkopolski i walczyłem o S5 i S11, która jest arterią dla nas najważniejsza, która przecina Wielkopolskę przez środek i łączy jej wszystkie strony. Jest ważna również dla innych regionów, od Śląska po Kołobrzeg.

 

 

Obwodnice Jarocina i Ostrowa Wlkp.

 

Priorytetem dla poznańskiego oddziału GDDKiA jest budowa obwodnic dwóch dużych miast - Ostrowa Wielkopolskiego i Jarocina. Przetarg na realizacje tej inwestycji został także ogłoszony. Obwodnica Jarocina będzie miała 13 km i będzie przebiegała w ciągu drogi ekspresowej S-11. Powstaną dwa węzły oraz 11 wiaduktów, trzy mosty drogowe i jeden wiadukt kolejowy. Szacowany koszt budowy to 300 mln złotych. W Ostrowie Wielkopolskim zbudowany zostanie 14-kilometrowy odcinek drogi. Inwestycja stanowić będzie II etap budowy obwodnicy miasta w ciągu drogi ekspresowej S-11. W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa węzły, 13 obiektów mostowych i trzy przejścia dla zwierząt. W tym wypadku szacowany koszt budowy to około 340 mln złotych.

 

Wspólnie z wielkopolskimi posłami z Platformy Obywatelskiej stale zabiegaliśmy o te inwestycje. Jestem bardzo zadowolony z tego, że obwodnice Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego już niedługo powstaną.

 

 

 

 

Źródło, fot.: pap.pl, gloswielkopolski.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio