Liczę na nasze zwycięstwo [AUDIO/WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Liczę na nasze zwycięstwo [AUDIO/WIDEO]

Dodano: 26 maja 2014

Foto

Mam głęboką nadzieję, że oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej wskażą na nasze zwycięstwo. Premier niewątpliwie miał rację mówiąc, że przez ponad rok PiS we wszystkich możliwych badaniach prowadził przed Platformą, dopiero niedawno się to zmieniło, już w trakcie kampanii wyborczej do Europarlamentu. PiS się skarżył, że to przez sytuację na Ukrainie, ale tak naprawdę PiS sobie nie radzi z pozytywnymi programami, ale to jest problem PiS-u - oceniłem dzisiaj (26.05.) w rozmowie z Marcinem Zaborskim w Salonie Politycznym Trójki Polskiego Radia.

 

Stępione ostrze krytyki

 

Z punktu widzenia eurowyborów, różnica w naszym poparciu jest większa niż kilka punktów. Pięć lat temu wygrywaliśmy jednak na fali wcześniejszych zwycięstw, a także wyraźnej niechęci i bardzo świeżej pamięci po rządach PiS-u. Wszyscy pamiętali działania Anny Fatygi, ministra spraw zagranicznych, działania które były fatalne i wizerunkowo i z punktu widzenia samej polityki zagranicznej. Wtedy reakcja negatywna na PiS była o wiele większa. Dzisiaj już po prawie całej drugiej kadencji rządów PO, ostrze krytyki wobec PiS-u się stępiło, pamięć się trochę wyletniła i stąd też więcej osób, żeby skrytykować też pośrednio nasze działania, zagłosowała na PiS, ale też wcale nie poszła do wyborów.

 

 

Niska frekwencja

 

Myślę, że bez wątpienia w kampanii zrobiliśmy to, co było w naszej mocy. W samej Wielkopolsce, w 30 powiatach, zrobiliśmy ponad 150 tys. bezpośrednich spotkań z mieszkańcami ze specjalną ankietą. Faktem jest, że musimy bardzo mocno przemyśleć niską frekwencję. Musimy się zastanowić, dlaczego tak wiele wyborców zostaje w domach, mimo naszych apeli, mimo świetnego, patriotycznego apelu profesora Bartoszewskiego. Nie możemy sobie tego tłumaczyć tylko piękną pogodą.

 

Nie możemy powiedzieć o absolutnym zwycięstwie jeśli uda się przeskoczyć PiS, ale psychologicznie będzie to bardzo ważne i bardzo się z tego powodu ucieszę. Liczba mandatów się nie zmieni, ale ja jestem realistą i wiem, że po tylu latach rządzenia partia władzy musi trochę schudnąć, to nie jest tak że można cały czas, nieustająco być mistrzem wszystkich możliwych pogoni za poparciem wyborców.

 

 

 

Więcej [AUDIO/WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio