Cieszę się z dwóch mandatów dla Wielkopolski [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Cieszę się z dwóch mandatów dla Wielkopolski [FOTO]

Dodano: 27 maja 2014

Foto

Cieszymy się ze znacznej przewagi nad PiS-em w Wielkopolsce, bo uzyskaliśmy ją mimo spadku notowań w ostatnim roku i słabych prognoz poparcia dla PO. W ostatnich miesiącach obroniliśmy wynik z poprzednich eurowyborów i znów uzyskaliśmy dwa mandaty w Wielkopolsce - podsumowałem wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego podczas wczorajszej (27.05.) konferencji prasowej w Poznaniu.

 

 

Do Parlamentu Europejskiego mandat zdobyli Agnieszka Kozłowska-Rajewicz i Adam Szejnfeld. Głosy oddane na nas to zobowiązanie. Nasi europosłowie będą starali się pracować w Brukseli i Strasburgu jak najlepiej, równie dobrze jak nasi dotychczasowi reprezentanci, czyli Sidonia Jędrzejewska i Filip Kaczmarek. Wyniki wyborów do PE są dla nas jeszcze większą mobilizacją do odbudowania przewagi nad PiS do wyborów samorządowych i parlamentarnych.

 

 

Skuteczna realizacja celów

 

Adam Szejnfeld podkreślił, że to była trudna kampania wyborcza, bo towarzyszył jej brak wiary w wygraną Platformy. To, że dostaliśmy w Wielkopolsce o ponad 50 tys. głosów więcej niż PiS i nadal mamy dwa mandaty, pokazuje, iż wielkopolska Platforma skutecznie i konsekwentnie realizuje wyznaczone cele. Niektórzy mówili, że eurowybory w 2009 r. były ostatnimi, które PO wygra. Udowadniamy, że jest inaczej. Mamy zarówno zdolność wyborczą, jak i koalicyjną. I tak będzie aż do wyborów parlamentarnych w 2015 roku. W tym czasie, w PE zajmować się będę naprawianiem powstającego tam prawa, by nie było uciążliwe dla ludzi, ale również będę, że nadal aktywny w kraju, kończąc podjęte projekty ustaw i składając nowe - zaznaczył poseł.

 

   

 

PiS bez lidera

 

Zapytany o wynik startującego do PE z listy PiS Ryszarda Czarneckiego, zaznaczyłem, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma w regionie żadnego liczącego się lidera. Wystarczy, że prezes Kaczyński da pierwsze miejsce na liście człowiekowi, który jeszcze niedawno biegał w krawacie w biało-czerwone paski Samoobrony i od razu dostaje wszystkie głosy listy.

 

Kolejne dziewięć miejsc wielkopolskiego PiS równie dobrze mogłoby być puste, bo postawiono tylko na lidera i tylko pod niego robiono kampanię. Na liście PO znalazły się równorzędne, silne nazwiska - podsumował Adam Szejnfeld.

 

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Poznań, gloswielkopolski.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio