Region: Prezydent Bronisław Komorowski w Poznaniu [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Prezydent Bronisław Komorowski w Poznaniu [FOTO]

Dodano: 02 czerwca 2014

Foto

Tadeusz Mazowiecki był człowiekiem mentalnie pasującym do Wielkopolski i do Poznania. Był człowiekiem ciężkiej pracy, wielkiej odpowiedzialności, pragmatycznym, zdolnym do szukania kompromisów, porozumień w imię rozwiązywania problemów a nie tylko posiadania racji-mówił dziś (02.06.) prezydent Bronisław Komorowski odsłaniając tablicę z nazwą parku im. Tadeusza Mazowieckiego nad Wartą w Poznaniu.

 

W trak­cie uro­czy­sto­ści, prezydent wraz z przedstawicielami władz samorządowych i Lasów Państwowych, a także dziećmi z poznańskich szkół zasadził tu jeden z 25 w całym kraju Dębów Wolności, sym­bol 25. rocz­ni­cy prze­mian ustro­jo­wych.

 

   

 

Patriotyzm pracy

 

Tadeusz Mazowiecki, tak jak Wielkopolanie, stawiał na pracę. Stawiał na pierwszeństwo patriotyzmu pracy nad wszelkimi innymi formami przeżywania patriotyzmu. W sposób wyjątkowy pasuje jako patron naszej wspólnej, nowej Polski, do nowych czasów. Dzisiaj szczególnie patriotyzm pracy, nauki i szacunku dla państwa, dla jego prawa to jest to, czego nam szczególnie potrzeba- powiedział prezydent. Teraz w Wielkopolsce będzie trochę Mazowsza, takie mieszanki zawsze są dobre. Ja również się do nich zaliczam, bo z Poznania pochodzi moja rodzina. Cieszę się, że możemy połączyć dziś dobrą pamięć o Tadeuszu Mazowieckim z zasadzeniem Dębu Wolności - symbolu 25 lat wolności Polski, wolności gospodarczej, normalności. Tadeusz Mazowiecki był nie tylko posłem z Poznania, ale wiązała go z tym miastem także mentalność - mówił Bronisław Komorowski.

 

Prezydent wyraził nadzieję, że za kolejnych 25 lat zasadzony w Poznaniu dąb nie tylko będzie przypominał o dobrym wykorzystaniu polskiej wolności, ale także będzie symbolem rozwijania tej wolności przez następne pokolenia.

 

   

 

25- lecie wolności Polski

 

Wizyta prezydenta w Poznaniu to element obchodów 25-lecia wolności Polski. Bronisław Komorowski przyjechał do Poznania, również by wręczyć Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Otworzył też zorganizowaną na Międzynarodowych Targach Poznańskich II Powszechną Wystawę Krajową, którą przygotowano z okazji 25. rocznicy przemian ustrojowych. Nawiązuje ona do wystawy zorganizowanej w Poznaniu w 1929 roku w dziesięciolecie II Rzeczypospolitej. W samo południe na Starym Rynku prezydent odliczał z mieszkańcami 12 wybić zegara, a także zrobił sobie z poznaniakami pamiątkowe zdjęcie.

 

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

Źródło, fot.: PAP, gloswielkopolski.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio