Przez CBA Kamińskiego wyborcy zerwali z IV RP [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Przez CBA Kamińskiego wyborcy zerwali z IV RP [WIDEO]

Dodano: 10 czerwca 2014

Foto

Prokuratura chce rozmawiać z posłem Kamińskim, który uchyla się od tej rozmowy zasłaniając się immunitetem, mimo że jego kolega z CBA, Tomasz Kaczmarek, tegoż immunitetu się zrzekł. Sprawia w ten sposób kłopot całej izbie. Część działań Centralnego Biura Antykorupcyjnego, za czasów Mariusza Kamińskiego, bez wątpienia była polityczna. Dlatego, między innymi, z powodu sposobu działania służb specjalnych podczas rządów PiS-u, ustawiały się potem kolejki do urn wyborczych żeby zerwać z IV RP- powiedziałem dziś (10.06.) w rozmowie z Karoliną Lewicką w Poranku TVP Info.

 

Moim zdaniem, ktoś, kto uważa się za osobę niewinną powinien po prostu zrzec się immunitetu, nie zasłaniać się tym przywilejem poselskim i spokojnie zeznawać przed prokuraturą Do rozpatrzenia poufnych spraw, o których były szef CBA chce rozmawiać na utajnionym posiedzeniu Sejmu, wystarczyłaby komisja ds. służb specjalnych. Jakiekolwiek szersze odkrywanie zasad działania służb specjalnych 460 posłom nie ma uzasadnienia.

 


Mało trafione zarzuty opozycji


Opozycja zarzuca prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu instrumentalne wykorzystanie orędzia z okazji Święta Wolności? Prezydent jest nie tylko dobrym prezydentem, ale jest też inteligentnym człowiekiem i nie wykorzystywałby orędzia do kampanii politycznej, tym bardziej, że ona dopiero ruszy w przyszłym roku. To mało trafione zarzuty opozycji. Bronisław Komorowski podsumowując 25-lecie zarazem zarysowywał przyszłe perspektywy i najważniejsze wyzwania dla Polski. W każdym swoim wystąpieniu z okazji 4 czerwca prezydent Komorowski mówił o tym, żebyśmy nie myśleli kategoriami najbliższych wyborów tylko przyszłego pokolenia, które przyjdzie po nas i żebyśmy z tej perspektywy podejmowali wszystkie najważniejsze decyzje. Stąd między innymi takie wezwanie do tego żeby podjąć jednak pilniej niż wolniej dyskusję na temat wejścia do strefy euro, jako takiego wejścia do członu Unii Europejskiej.

 

 

Nie miałem wrażenia, żeby prezydent poganiał rząd, Bronisław Komorowski wspomniał o kilku inicjatywach legislacyjnych, które chciałby podjąć. W ostatnich latach co najmniej kilka inicjatyw, jeśli nie kilkanaście, spłynęło do nas z kancelarii prezydenta, wiec jest to w istocie norma w działaniu prezydenta Komorowskiego.

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvp.info, prtsc z tvp.info

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio