Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Nie uchylenie immunitetu Kamińskiego poważnym błędem

Dodano: 11 czerwca 2014

Foto

Jedną z przyczyn głosowania przeciw lub wstrzymania się od głosu części posłów koalicji w sprawie uchylenia immunitetu posłowie Mariuszowi Kamińskiemu, był, w mojej ocenie, brak informacji ze strony prokuratury. Głos miał wyłącznie Mariusz Kamiński, a posłowie nie mogli się zapoznać z oskarżeniem, które prokuratura przedstawiała, a robiła to wyłącznie na posiedzeniu komisji regulaminowej, więc to też jest pewnie problem nierównowagi argumentacji- skomentowałem wczorajszą (10.06.) decyzję Sejmu o nie uchyleniu immunitetu dla byłego szefa CBA.

 

Poważny polityczny błąd

 

Posłowie PO, którzy głosowali przeciw uchyleniu immunitetu Kamińskiemu lub wstrzymali się od głosu popełnili poważny polityczny błąd. Wobec tych posłów na pewno zostaną wyciągnięte konsekwencje polityczne. Nie jestem jednak w tej sprawie osobą decydującą. To jest kwestia odpowiedzialności politycznej, przede wszystkim takiej, która pokazuje, na ile działamy wspólnie w sprawach ważnych dla Platformy jako całości.  Nad konkretnymi konsekwencjami będzie jeszcze rozmowa wewnątrz partii.

 

 

Pytany o brak dyscypliny klubowej, podkreśliłem, że w tego typu sprawach nigdy nie była stosowana dyscyplina. To jest kwestia odpowiedzialności własnej, nasi posłowie powinni w tych sprawach akurat mieć mocno wyrobione zdanie.

 

Kamiński z immunitetem 

 

Sejm nie uchylił immunitetu poselskiego Mariuszowi Kamińskiemu, któremu prokuratura chciała przedstawić zarzuty ws. nieprawidłowości w CBA. Nie udało się uzyskać wymaganej większości 231 głosów dla wniosku Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. W głosowaniu wzięło udział 419 posłów, za opowiedziało się 216, przeciw 160, wstrzymało się 43 posłów. Nie głosowało 41 posłów.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PAP, sejm.gov.pl, Krzysztof Białoskórski

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio