Kamiński nadużywał władzy - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Kamiński nadużywał władzy

Dodano: 11 czerwca 2014

Foto

Część naszych kolegów sprawiła nam przykrą niespodziankę, z której trudno nam się wytłumaczyć do końca przed naszym elektoratem. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że Mariusz Kamiński nadużywał władzy, zarządzając CBA, jego funkcjonariusze przekraczali uprawnienia- powiedziałem dziennikarzom Polskiej Agencji Prasowej.

 

 

Konieczna gotowość do przyjęcia konsekwencji


Winni są tu przede wszystkim ci posłowie, którzy głosowali w sposób korzystny dla Kamińskiego. Z przykrością muszę zauważyć, że jest to w dużej części grupa posłów powtarzająca się, jeśli chodzi o niegłosowanie razem z klubem w istotniejszych sprawach światopoglądowych. Spora grupa tych samych osób chroniła wcześniej immunitet Antoniego Macierewicza. Jest to więc problem bardziej polityczny niż dyscyplinarny. Osoby te muszą być jednak gotowe na to, by przyjąć wiążące się z tym konsekwencje.


Warto również zauważyć, że do roli sprawozdawcy, prezentującego wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu posłowi Kamińskiemu, został wyznaczony poseł Maciej Mroczek z Twojego Ruchu, szef Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich który, zdaje się, że nie bardzo był zorientowany w tym, jak istotne jest przedstawienie stanowiska komisji regulaminowej. Nie przytoczył on w swym wystąpieniu treści obszernego uzasadnienia prokuratury, z którego mógł skorzystać.

 

 

Kamiński z immunitetem 

 

Wczoraj Sejm nie uchylił immunitetu poselskiego Mariuszowi Kamińskiemu, któremu prokuratura chciała przedstawić zarzuty ws. nieprawidłowości w CBA. Nie udało się uzyskać wymaganej większości 231 głosów dla wniosku Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. W głosowaniu wzięło udział 419 posłów, za opowiedziało się 216, przeciw 160, wstrzymało się 43 posłów. Nie głosowało 41 posłów.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PAP. Krzysztof Kaczanowski

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio