Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Głosowania części posłów nie do zaakceptowania [WIDEO]

Dodano: 12 czerwca 2014

Foto

Część z osób, które obroniły immunitet Kamińskiego, ochroniły niegdyś immunitet Macierewicza. Z dwóch głosowań na przestrzeni półtora roku wynika, że mamy grupę posłów, która wykazuje pewien rodzaj sympatii do takich postaci, jak Mariusz Kamiński czy Antoni Macierewicz. To jest dziwne, ale taki jest fakt i to jest problem polityczny PO-oceniłem dzisiaj (12.06.) w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie „Jeden na Jeden”.

 

Decyzja polityczna

 

Ci, którzy we wtorek obronili immunitet byłego szefa CBA, powinni ponieść konsekwencje polityczne i o tym zdecydują władze partii. Ja nie mogę się czuć odpowiedzialny za osoby, które ochroniły immunitet Kamińskiego, za doświadczonych polityków. To nie była kwestia niewiedzy, zagubienia, tylko ich decyzja polityczna. Ci posłowie powinni przeprosić wyborców. Wziąć odpowiedzialność na plecy, powiedzieć: zawiedliśmy, wielu z nas dało się przekonać grafomańskiej opowieści pana Kamińskiego. Nie nazwałbym tego skrzydłem PiS-owskim, ale te głosowania są dziwne i nie do zaakceptowania.

 

 

Konieczna pogłębiona dyskusja

 

W naszym klubie, ze względu na konstytucyjne umocowanie immunitetu, w głosowaniu nad jego uchyleniem nie ma dyscypliny. Każdy powinien się kierować wskazaniem klubu, choć decyzję rozważa we własnym sumieniu. Posiedzenie klubu w tej sprawie było 27 maja, przed Zgromadzeniem Narodowym. To jest żałosne, że mówi się o SMS-ie, który miałby zmienić postawę polityków Platformy z wieloletnim stażem, wiedzących doskonale, jak działał i postępował Mariusz Kamiński. Najczęściej na ten temat wypowiadają się ci, którzy na posiedzenia klubu nie przychodzą.

 

Mamy rok do wyborów parlamentarnych, jest więc rok na zmianę zachowania części posłów, którzy parokrotnie nas zawiedli. Chodzi o, tzw. skrzydło konserwatywne, to wymaga pogłębionej dyskusji. Dziś zbiera się nasz zarząd, który w większości ma być poświęcony wtorkowemu głosowaniu. W PO jest grupa ludzi, którzy wysyłają do mediów sygnały o podziale Platformy, braku kolektywu i sporach. Mówią, że Schetyna jest zły albo Tusk jest jednowładcą. Mamy grupę ludzi, parę osób, które żyją tylko intrygami.

 

 

Pytany o nieobecność Donalda Tuska na głosowaniu wyjaśniłem i iż jest usprawiedliwiona, gdyż pan premier nie ma obowiązku brać udziału nawet w trudnych głosowaniach i ma wiele innych, ważniejszych obowiązków.

 

 

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvn24.pl, prtsc z tvn24.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio