II edycja Nagrody im. Macieja Frankiewicza - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

II edycja Nagrody im. Macieja Frankiewicza

Dodano: 13 czerwca 2014

Foto

Zakończyła się druga edycja konkursu o Nagrodę im. Macieja Frankiewicza, a w najbliższy poniedziałek (16.06.) odbędzie się Gala Nagrody, podczas której uhonorowani zostaną jej laureaci. Finalistów Nagrody wybierała Kapituła Konkursu, której jestem członkiem.

 

 

Poszukiwany człowiek na miarę Macieja Frankiewicza


Pragnęliśmy dotrzeć do wielu środowisk gdzie żyją wyjątkowi, młodzi ludzie, którzy swoimi postawami krzewią wartości nowoczesnego patriotyzmu. Kandydatów do Nagrody mogły zgłaszać osoby prywatne, organizacje i osoby prawne oraz instytucje publiczne.


Nagroda ufundowana jest dla upamiętnienia postaci Macieja Frankiewicza - człowieka prawego serca, wielkiej odwagi i konsekwencji w działaniu. Przyznawana jest osobom, które wyróżniają się, m.in. niezłomnością, odwagą, miłością do Ojczyzny, krzewieniem postaw patriotycznych, uczciwością, ale również pogodą ducha, humorem i umiejętnością rozbudzania w innych pasji i chęci do efektywnego działania.


Nominowani do Nagrody im. Macieja Frankiewicza w roku 2014 zostali: Jan Biber, Paweł Ćwiąkało, Michał Domachowski, Jan Jęcz, Anna Kuleszewicz, Mateusz Marzyński, Adrianna Matuszczak, Natalia Rybak, Alicja Sakowicz, Hannah Taylor. 

 

 

Otwartość i poczucie humoru

 

Maciej Frankiewicz studiował na Politechnice Poznańskiej, był inicjatorem i członkiem uczelnianej komórki NZS. Działał w Solidarności Walczącej i Partii Wolności, współtworzył pismo "Solidarność Walcząca" oraz Radia Solidarność w Poznaniu.


Od 1998 pełnił funkcję wiceprezydenta Poznania. Odpowiadał za sprawy oświaty, kultury i sportu. Kierował zespołem przygotowującym kandydaturę Poznania do Euro 2012. Współtworzył największy w Polsce Poznań Maraton, który obecnie nosi jego imię.

 

Cieszył się opinią człowieka otwartego na innych oraz obdarzonego ogromnym poczuciem humoru.

  

 

 

Więcej: nagrodafrankiewicza.pl

 

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: nagrodafrankiewicza.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio