Nagroda im. Macieja Frankiewicza przyznana [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Nagroda im. Macieja Frankiewicza przyznana [FOTO]

Dodano: 18 czerwca 2014

Foto

Każdy z was może być człowiekiem na miarę Macieja Frankiewicza. Wystarczy wierzyć, że Polska jest ważna i że można ją zmienić na lepsze. To przesłanie przyświecało uczestnikom poniedziałkowej (16.06.) Gali Nagrody im. Macieja Frankiewicza, której laureatką została Anna Kuleszewicz.

 

 

Robię coś małego, co nie jest przejawem patriotyzmu na dużą skalę. Staram się jedynie przypominać o Białorusi. Ludzie, którzy tam żyją, potrzebują wsparcia, cieszą się, jeśli ktoś o nich pamięta - mówiła laureatka po odebraniu nagrody.
 

   

 

Anna Kuleszewicz od kilku lat jeździ na Białoruś, odwiedza jej mieszkańców, w tym także polskiego pochodzenia. Zdobytą w podróżach wiedzę stara się popularyzować w Polsce. Wygłasza wykłady, organizuje imprezy związane z białoruską kulturą. Pozostali finaliści dostali wyróżnienia. Wśród nich znalazły się osoby działające na rzecz Ukrainy, wspierające niepełnosprawnych i ubogich, angażujące się w rozpowszechnianie polskiej kultury poza granicami naszego kraju.

 

 

Nagroda ufundowana jest dla upamiętnienia postaci Macieja Frankiewicza - człowieka prawego serca, wielkiej odwagi i konsekwencji w działaniu. Przyznawana jest osobom, które wyróżniają się, m.in. niezłomnością, odwagą, miłością do Ojczyzny, krzewieniem postaw patriotycznych, uczciwością, ale również pogodą ducha, humorem i umiejętnością rozbudzania w innych pasji i chęci do efektywnego działania.

 

Maciej Frankiewicz

 

Maciej Frankiewicz studiował na Politechnice Poznańskiej, był inicjatorem i członkiem uczelnianej komórki NZS. Działał w Solidarności Walczącej i Partii Wolności, współtworzył pismo "Solidarność Walcząca" oraz Radia Solidarność w Poznaniu. Od 1998 pełnił funkcję wiceprezydenta Poznania. Odpowiadał za sprawy oświaty, kultury i sportu. Kierował zespołem przygotowującym kandydaturę Poznania do Euro 2012. Współtworzył największy w Polsce Poznań Maraton, który obecnie nosi jego imię.

 

Cieszył się opinią człowieka otwartego na innych oraz obdarzonego ogromnym poczuciem humoru.

 

 

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: gazeta.pl, gloswielkopolski, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio