Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Najważniejsze jest nieuleganie szantażowi [AUDIO/WIDEO]

Dodano: 24 czerwca 2014

Foto

Można odnieść wrażenie, że czas, w którym wybuchła afera taśmowa nie jest przypadkowy. Zdarzyło się to tuż przed negocjacjami w UE, jeśli chodzi o podział stanowisk na najbliższe pięć lat. Tu wiele rzeczy wygląda na mało przypadkowe. Moim zdaniem, można mówić o szantażu wobec polskich władz, a najważniejsze jest nieuleganie szantażowi i szantażystom- zaznaczyłem w rozmowie z Beatą Michniewicz w Salonie Politycznym Trójki Polskiego Radia.

 

 

Ocenę wystawią wyborcy

 

Ostrożność premiera, jeśli chodzi o kwestie personalne jest zrozumiała. Premier w żaden sposób nie usprawiedliwiał żadnego z nagranych polityków i zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji. Na końcu zawsze są wyborcy i oni ocenią tych, którzy tak rozmawiali. Opozycja powinna pamiętać, że nikt, kto bywał w wymienianych w kontekście afery taśmowej restauracjach, nie może być pewny czy jego rozmowy nie zostaną wysłane w eter, dlatego wszyscy powinni stawać murem przeciwko naruszaniu prywatności.

 

 

Na pewno nie możemy być dumni w ostatnich tygodniach z tego, jak politycy rozmawiają, ale trzeba pamiętać o tym, że rozmowy prywatne mają swoją poetykę. Łatwo jest krytykować i w tym przypadku powinno się krytykować każdego z rozmówców, ale ten może rzucać kamieniami, kto sam nigdy nie przeklął albo nie używał mocniejszych słów o swoich przełożonych.

 

Informacja premiera w Sejmie

 

W środę premier przedstawi w Sejmie informację na temat afery taśmowej. Opozycja oczekuje, że złoży wtedy wniosek o wotum zaufania? Nie sądzę, żeby tego rodzaju propozycja padła, ale nie mogę tego też przesądzać z góry.

 

 

 

Więcej [AUDIO/WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio