Wotum zaufania dla rządu uspokoiło opinię publiczną [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Wotum zaufania dla rządu uspokoiło opinię publiczną [WIDEO]

Dodano: 26 czerwca 2014

Foto

Wczorajsze głosowanie nad wotum zaufania dla rządu uspokoiło opinię publiczną. Cieszymy się, że mogliśmy pokazać, że rząd ma zdecydowaną większość w Sejmie, więc ma mandat do pełnienia ważnych funkcji. Oczywiście, to nie jest radość, którą należałoby się szczególnie chwalić, bo jednak zawiniliśmy. Coś się jednak stało. Nie bagatelizujemy tego- zaznaczyłem dziś (26.06.) w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w „Jeden na jeden” TVN24.

 

Odpowiedzialność za państwo

 

Podczas posiedzenia Klubu, po przegłosowaniu wotum zaufania dla rządu, podsłuchiwani ministrowie przeprosili za swoje postępowanie i język. Zostało to bardzo dobrze przyjęte, bo w końcu wszyscy, jako Platforma płacimy pewien koszt z powodu taśm. Myślę, że ministrowie nie mają kłopotu z tym, by publicznie przeprosić za swoje zachowanie i zrobią to, gdy tylko nadarzy się okazja.

 

Przedmiotem naszych rozmów na Klubie nie było czy i kiedy ewentualnie pan premier zdecyduje o dalszym losie osób, które pojawiły się w nagraniach. Premier Donald Tusk, w sprawie taśm "Wprost", prosząc także o wotum zaufania dla rządu, wybrał odpowiedzialność za państwo, czyli nie uległ szantażowi. Nie podjął decyzji personalnych pod wpływem nielegalnych podsłuchów, co nie znaczy, że takie decyzje za jakiś czas nie zostaną podjęte, o tym premier także mówił.

 

 

Nie ma kryzysu państwa

 

We wczorajszej wypowiedzi pana premiera nie padło żadne nazwisko i nie padło żadne odniesienie do konkretnych dat czy konkretnych okresów działania poszczególnych osób w tej przestrzeni prowadzenia polityki gazowej, energetycznej. Natomiast, premier wyraźnie zaznaczył, że pewne kwestie powiązane z handlem ze wschodem, związane z energetyką mogły mieć wpływ na działania osób, które stały się reżyserami, tzw. afery podsłuchowej. Sprawa jest bardzo poważna. Nie należy jej bagatelizować i sprowadzać tylko do włączania i wyłączania małych drobiazgów elektronicznych, które stały się symbolem naszych czasów.

 

Wczorajsze głosowanie pokazało opinii publicznej, że nie ma kryzysu państwa, jest kryzys wizerunkowy kilku ministrów. Pytany o możliwość wcześniejszych wyborów parlamentarnych wyjaśniłem, iż wybory odbędą się w normalnym, konstytucyjnym terminie- jesienią 2015 r.

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvn24.pl, prtsc z tvn24.pl

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio