Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Liczymy na szybkie zakończenie śledztwa

Dodano: 01 lipca 2014

Foto

Wszyscy liczymy, że śledztwo w sprawie ujawnionych taśm zakończy się możliwie szybko, a jego wyniki pozna opinia publiczna-poinformowałem po wczorajszym (30.06.) spotkaniu koalicyjnym PO-PSL. Rozmawialiśmy także o bieżącej sytuacji politycznej, omawialiśmy najbliższe posiedzenie Sejmu, w tym wnioski o konstruktywne wotum nieufności oraz o odwołanie ministra Sienkiewicza.

 

 

Koalicyjne spotkanie


Pytany, czy szef MSW może być pewien, że zachowa stanowisko zaznaczyłem, iż jestem przekonany, iż koalicja zachowa się w tej sprawie spójnie i konsekwentnie, podobnie jak na poprzednim posiedzeniu Sejmu, kiedy głosowany był wniosek o wotum zaufania dla rządu.

 

W spotkaniu prócz premiera Donalda Tuska i prezesa PSL Janusza Piechocińskiego, towarzyszyła mi marszałek Sejmu Ewa Kopacz, a także wicemarszałek z ramienia PSL Eugeniusz Grzeszczak, szef klubu Jan Bury i rolnictwa Marek Sawicki i pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

 

PiS wykorzystuje prof. Glińskiego


16 czerwca PiS złożył w Sejmie wniosek o odwołanie Sienkiewicza, a w czwartek do Sejmu trafił wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska wraz z kandydaturą prof. Piotra Glińskiego na premiera. Ten wniosek to objaw bezradności PiS. Profesor Gliński, który już po raz drugi jest kandydatem PiS na premiera, daje się wykorzystywać politykom tej partii. Niepotrzebnie wykazuje się albo nadmierną naiwnością, albo nadmierną cierpliwości, łagodnością w stosunku do swoich kolegów z Prawa i Sprawiedliwości. Nie powinien się dawać wystawiać w ten sposób po raz kolejny na z góry przegraną potyczkę. Prezes Kaczyński powinien sam stanąć i sam przegrać w takiej grze, a nie posługiwać się profesorem Glińskim.

 

 

Głosowania w Sejmie


Wniosek o konstruktywne wotum nieufności musi poprzeć większość ustawowej liczby posłów, czyli 231, aby odwołać ministra, potrzeba również większości głosów ustawowej liczby posłów. Oba wnioski mają być głosowane na najbliższym posiedzeniu Sejmu zaplanowanym na 9-11 lipca.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl, gazeta.pl, PAP, sejm.gov.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio