Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Sojusz SLD i TR jest oparty na negatywnych emocjach [AUDIO]

Dodano: 02 lipca 2014

Foto

Sojusz SLD i Twojego Ruchu ma charakter doraźny i dotyczy tylko wspólnego działania w Sejmie przeciwko koalicji rządzącej, rządowi i niektórym ministrom. Jeśli ludzi łączą negatywne emocje, to nigdy nie przynoszą dobrych owoców, także w polityce-oceniłem w dzisiejszej (02.07.) rozmowie z dziennikarzami Informacyjnej Agencji Radiowej próbę współpracy polityków SLD i TR.

 

 

Problem całej klasy politycznej

 

Nie ma się co spieszyć z powoływaniem komisji śledczych do wyjaśnienia wątków poruszonych w podsłuchanych rozmowach. Ujawnienie podsłuchów jest wydarzeniem bardzo świeżym, powstały już zespoły śledcze w służbach specjalnych i prokuraturze i lepiej żeby politycy nie wtrącali się swoimi osądami do tego, nad czym pracują organy państwa. Trzeba pamiętać, że podsłuchy to nie tylko problem obecnie rządzących. To problem całej klasy politycznej, ponieważ nie ma w Sejmie żadnej partii, która nie miałaby w przeszłości jakiś problemów z nagraniami, które nie przynosiły tym partiom chluby. Opinia publiczna i obywatele nie oceniają każdego polityka z osobna, patrzą na nas jako na klasę polityczną w całości.

 

 

„Porozumienie 61”


Rozmowa liderów SLD i Twojego Ruchu, Leszka Millera i Janusza Palikota odbywała się we wtorek i dotyczyła współpracy ws. wniosków o komisje śledcze i o odwołanie szefów MSW i MSZ. Obaj politycy zapowiedzieli, że ich kluby złożą pięć wniosków o komisje śledcze. Wnioski w sprawie powołania tych komisji mają być złożone w przyszłym tygodniu. Leszek Miller zawartą ustnie we wtorek umowę z Januszem Palikotem „porozumieniem 61”– tyle bowiem posłów kluby SLD i TR mają łącznie.

 

 

Więcej [AUDIO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: IAR, PAP, polskieradio, tvp.info.pl, prtsc z tvn24.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio