Koalicja jest spójna i gotowa bronić rządu [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Koalicja jest spójna i gotowa bronić rządu [WIDEO]

Dodano: 03 lipca 2014

Foto

Najbliższe posiedzenie Sejmu będzie bogate w dwa wnioski skierowane przeciwko rządowi. Będziemy te wnioski koalicyjnie odrzucać. Koalicja jest w tej sprawie spójna. Jesteśmy zdecydowani i gotowi bronić rządu w każdej takiej trudnej sytuacji-zapewniłem w rozmowie z dziennikarzami po wczorajszym (02.07.) posiedzeniu Zarządu Krajowego PO.

 

Wszystko, co miałoby się wydarzyć w tych sprawach, wydarzy się, tak jak mówiła rzeczniczka rządu, ewentualnie po wakacjach.

 

Przygotowania do wyborów

 

Spotkanie było kolejnym etapem przygotowań do wyborów do rad gmin, powiatów i sejmików województw, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zarząd Platformy Obywatelskiej zdecydował również o zmianie uchwały w sprawie zasad wyłaniania i zatwierdzania kandydatów Platformy Obywatelskiej w wyborach samorządowych w 2014 roku. W połowie czerwca i ustaliliśmy wówczas, że do 21 lipca rady powiatów i regionów Platformy zatwierdzą listy kandydatów, a ewentualnych zmian będą mogły dokonać rady regionów 28 lipca. Wczoraj terminy te zostały wydłużone. Postanowiliśmy, aby dać strukturom regionalnym czas do początku września na zatwierdzenie list w listopadowych wyborach samorządowych.

 

 

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska zgłosi kandydatów do rad miast w miastach na prawach powiatu,  rad gmin i rad miejskich powyżej 20000 mieszkańców, rad powiatów i sejmików wojewódzkich. Rady powiatów i rady regionów Platformy Obywatelskiej do 8 września 2014 roku zatwierdzą listy kandydatów, a ewentualnych zmian będą mogły dokonać rady regionów do dnia 15 września 2014 r.

 

Wybory uzupełniające do Senatu

 

Kolejnym tematem posiedzenia były zaplanowane na 7 września wybory uzupełniające do Senatu w trzech okręgach: nr 73 - obejmującym Rybnik oraz powiaty mikołowski i rybnicki, nr 82 - obejmującym pięć świętokrzyskich powiatów: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski i starachowicki oraz nr 47 - obejmującym powiaty: garwoliński, miński i węgrowski. W dwóch pierwszych okręgach wybory są konieczne, ponieważ dotychczasowi senatorowie Bolesław Piecha i Małgorzata Gosiewska z PiS zostali europosłami. W okręgu na Mazowszu wybory są konieczne po śmierci senatora Henryka Górskiego. Kandydaci w wyborach uzupełniających do Senatu zostaną zatwierdzeni na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PAP, tvn24.pl, prtsc z polskieradio.pl, platforma.org

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio