Dyskusja nad absurdalnym projektem PiS jest bezprzedmiotowa - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Dyskusja nad absurdalnym projektem PiS jest bezprzedmiotowa

Dodano: 09 lipca 2014

Foto

Nie mamy zamiaru tworzyć wrażenia, że jest problem z wotum zaufania dla rządu. Nie będziemy w żaden sposób dyskutować w tej chwili nad kompletnie absurdalnym projektem, jakim jest próba ponownego czynienia z prof. Glińskiego jakiegoś technicznego premiera-uzasadniłem decyzję o rezygnacji z wystąpienia w dzisiejszej (09.07.) debacie sejmowej nad wotum nieufności dla Rady Ministrów.

 

W piśmie skierowanym do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz zaznaczyłem, iż w związku z przeprowadzonym 25 czerwca br. głosowaniem nad przyjęciem wniosku prezesa Rady Ministrów pana Donalda Tuska o wyrażenie wotum zaufania Radzie Ministrów oraz przeprowadzoną tego dnia debatą, rezygnuję z wygłoszenia oświadczenia w imieniu Klubu PO do punktu 1 porządku dziennego 71. Posiedzenia Sejmu RP.

 

 

Moim zdaniem, debata, jak i głosowanie nad wnioskiem o wyrażenie wotum zaufania, jednoznacznie wykazały poparcie Sejmu RP dla Rady Ministrów. W związku z tym prowadzenie debaty nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności staje się bezprzedmiotowe.

 

25 czerwca br. Sejm udzielił rządowi wotum zaufania, na wniosek premiera Donalda Tuska. Rząd poparło wówczas 237 posłów, przeciw wyrażeniu wotum zaufania opowiedziało się 203 posłów.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PAP, sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio