Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Jacek Jaśkowiak kandydatem PO na prezydenta Poznania

Dodano: 14 lipca 2014

Foto

Jestem przekonany, że w jesiennych wyborach samorządowych Jacek Jaśkowiak, jako kandydat PO, może wygrać. W wyborach w 2010 r. był on kandydatem środowiska mniejszościowego, które chciało pokazać, że ma inny pomysł na zarządzanie miastem. Nie miał wtedy szans bez wsparcia największych sił politycznych. Jego przystąpienie do PO wielokrotnie zwiększa szanse na sukces-oznajmiłem w rozmowie z dziennikarzami, po sobotnim (12.07.) zebraniu poznańskiej PO.

 

Inne spojrzenie na Poznań

 

Działalność społecznikowska, sportowa czy gospodarcza Jacka Jaśkowiaka przysporzy mu zwolenników także poza elektoratem PO w mieście. Potrzebne jest inne spojrzenie na to, co i w jakiej kolejności powinno być realizowane w Poznaniu, jeśli chodzi o potrzeby miasta i potrzeby mieszkańców. To jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na większy udział obywateli we wpływie na zarządzanie tym miastem. Chcemy przyczynić się do tego, aby ożyło centrum Poznania a miasto przestało się wyludniać, aby stolica Wielkopolski przyciągała inwestorów i stała się centrum naukowo-kulturalnym.

 

                    

 

Lepsza jakość życia

 

Jako prezydent będę chciał poprawić komfort życia w Poznaniu. Miasto się wyludnia, chciałbym doprowadzić do tego, by najbardziej przedsiębiorcze i zaradne jednostki uznały, że w Poznaniu też są dobre warunki do mieszkania. Żeby jakość życia w Poznaniu była lepsza- powiedział kandydat PO na prezydenta Poznania.

 

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Poznaniu, Filip Kaczmarek, zaznaczył, że Jacek Jaśkowiak ma szansę wygrać wybory. Mamy badania, z których wynika, że w drugiej turze zwycięstwo obecnego prezydenta wcale nie jest takie oczywiste. Według nich Grobelny może przegrać nie tylko z Jaśkowiakiem, ale i z innymi kandydatami. Ryszard Grobelny jest obecnie liderem sondaży, ale czy pozostanie prezydentem- rozstrzygną wyborcy- podkreślił Kaczmarek.

 

Jacek Jaśkowiak

 

Jacek Jaśkowiak ma 50 lat. Pochodzi z Poznania, jest absolwentem prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jest finansistą, przedsiębiorcą, doradcą gospodarczym, działaczem sportowym i społecznym.

 

 

 

 

Źródło, fot.: PAP, Krzysztof Kaczanowski, facebook.com/jacek.jaskowiak

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio