Najważniejszy jest interes Polski [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Najważniejszy jest interes Polski [WIDEO]

Dodano: 17 lipca 2014

Foto

Platforma Obywatelska jest najważniejsza dla pana premiera i dla rządzenia Polską, natomiast myślę, że przy tak poważnej propozycji jednak interes Polski wydaje się być ważniejszy, niż interes partii- mówiłem wczoraj (16.07.) o spekulacjach dotyczących propozycji objęcia stanowiska szefa Rady Europejskiej przez Donalda Tuska w programie „Gość poranka” TVP Info.

 

 

Wyróżnienie dla Polski

 

To jest poważny dylemat, ale myślę, ze premier mógłby sterować Platformą z Europy. Na pewno partia by dobrze działała, nawet gdyby raz po raz były to raczej telefony z Brukseli, niż spotkania bezpośrednie w Warszawie, bo premier jest człowiekiem o bardzo mocnej i niepodważalnej pozycji w partii. Pytanie, czy propozycja zostanie dziś realnie podniesiona, ale sam fakt, że premier Donald Tusk jest poważnie brany pod uwagę do tak ważnego stanowiska w Europie, to jest wyróżnienie nie tylko dla niego, ale także dla Polski.

 

 

Zdecydowana przewaga koalicji

 

Pytany o ewentualną kandydaturę Radosława Sikorskiego na szefa unijnej dyplomacji, zaznaczyłem, że na pewno upubliczniona, nielegalnie nagrana, prywatna rozmowa zaszkodziła Radosławowi Sikorskiemu, bo media poza granicami Polski odnotowały to wydarzenie, ale z drugiej strony dorobek Radosława Sikorskiego jako ministra spraw zagranicznych Polski, a także jako ważnego rozmówcy w najważniejszych sprawach międzynarodowych, pozwala spokojnie patrzeć na jego ewentualną rolę w Europie.

 

Wniosek o wotum nieufności dla szefa MSZ? Żartobliwie mówiąc, wydaje mi się, że jeśli to Leszek Miller będzie składał wniosek, to podejrzewam, że matury z matematyki by nie zdał. Trzykrotnie już udowodniliśmy w ostatnich trzech tygodniach, że mamy zdecydowaną przewagę jako koalicja. Takie wnioski z reguły nie są okazją do merytorycznej dyskusji, a mało konstruktywnej krytyki.

 

 

Słaba lewica


Komentując próby zjednoczenia na lewicy zaznaczyłem, że i Twój Ruch i SLD są słabe. PO nie musi się bać odpływu wyborców w kierunku nowej inicjatywy z lewej strony sceny politycznej. SLD ląduje w niektórych badaniach poniżej Korwin-Mikkego, a Twój Ruch chce „podczepić się” pod Sojusz, bo brakuje mu struktur terenowych.

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvp.info.pl, prtsc z tvp.info.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio