Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Robert Tyszkiewicz szefem kampanii samorządowej

Dodano: 29 lipca 2014

Foto

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej podjął w zeszłym tygodniu decyzję, że szefem sztabu wyborczego podczas kampanii samorządowej będzie Robert Tyszkiewicz. Moim zdaniem, jest znakomitym politykiem, działającym trochę w cieniu, chociaż na pewno mocno rozpoznawalnym na swoim terenie. Jest świetnym znawcą spraw samorządowych, więc wydaje mi się, że jest bardzo dobrze dobraną osobą.

 

Poseł Tyszkiewicz był autorem kilku naszych akcji, chociażby słynnego przed laty naszego wyjścia na wieś z programem i tą akcją, którą robiliśmy w całej Polsce, robiąc tysiące spotkań. Myślę, że to osoba, która gwarantuje nam bardzo mocną, zdecydowaną walkę o pierwsze miejsce, jeśli chodzi o wybory samorządowe.

 

Robert Tyszkiewicz

 

Robert Tyszkiewicz z Platformą Obywatelską związany jest od początku jej istnienia, czyli od zjazdu w hali Olivii w Gdańsku w 2001 r. W latach 2003-2006 był przewodniczącym struktur miejskich PO w Białymstoku. W latach 2006-2010 r. przewodniczącym Regionu Podlaskiego PO RP. W październiku 2013 roku został ponownie wybrany przewodniczącym Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej. Jest również członkiem Zarządu Krajowego PO.

 

Poseł na Sejm RP V i VI kadencji z naszego klubu. W Sejmie V kadencji zasiadał w Komisji Kultury i Środków Przekazu, Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz Komisji Spraw Zagranicznych. W VI kadencji Sejmu- wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, przewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds. Białorusi, który został założony z jego inicjatywy oraz członek Komisji ds. Łączności z Polakami za Granicą.

 

 

POwiedz tak!

 

W 2011 r. rozpoczął swoją trzecią kadencję w Sejmie. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych, kontynuuje przewodnictwo Zespołu Parlamentarnego ds. Białorusi oraz  jest członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazu. Pełni też funkcję sekretarza Podlaskiego Zespołu Parlamentarnego. Kierował krajową akcją Platformy Obywatelskiej "POwiedz Tak! Polskiej wsi" w 2009 roku. W 2014 r. organizował ogólnopolską akcję Platformy Obywatelskiej wsparcia dla Ukrainy, w czasie fali protestów na kijowskim Majdanie. Wielokrotnie prowadził zwycięskie kampanie wyborcze polityków regionalnych i krajowych. Doprowadził do zawarcia porozumienia i trwałej współpracy PO ze środowiskiem prawosławnym w samorządzie Białegostoku i samorządzie województwa podlaskiego.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl, platforma.org, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio