Szanse Jacka Jaśkowiaka cały czas rosną - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Szanse Jacka Jaśkowiaka cały czas rosną

Dodano: 11 sierpnia 2014

Foto

Szanse Jacka Jaśkowiaka, naszego kandydata na prezydenta Poznania, cały czas rosną. Ryszard Grobelny przez lata podejmował błędne decyzje, podejmuje je i teraz, a wyborcy je zauważają. To, że chce startować także do sejmiku świadczy o jego niepewności i próbie wzmocnienia drugiej nogi- powiedziałem dziś (11.08.) w rozmowie z dziennikarzami.

 

 

Lepsze spojrzenie na potrzeby miasta

 

Jestem przekonany, że w jesiennych wyborach samorządowych Jacek Jaśkowiak, jako kandydat PO, może wygrać. W wyborach w 2010 r. był on kandydatem środowiska mniejszościowego, które chciało pokazać, że ma inny pomysł na zarządzanie miastem. Nie miał wtedy szans bez wsparcia największych sił politycznych. Jego przystąpienie do PO wielokrotnie zwiększa szanse na sukces.

  

Działalność społecznikowska, sportowa czy gospodarcza Jacka Jaśkowiaka przysporzy mu zwolenników także poza elektoratem PO w mieście. Potrzebne jest inne spojrzenie na to, co i w jakiej kolejności powinno być realizowane w Poznaniu, jeśli chodzi o potrzeby miasta i potrzeby mieszkańców. To jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na większy udział obywateli we wpływie na zarządzanie tym miastem. Chcemy przyczynić się do tego, aby ożyło centrum Poznania a miasto przestało się wyludniać, aby stolica Wielkopolski przyciągała inwestorów i stała się centrum naukowo-kulturalnym.

 

             

 

Jacek Jaśkowiak ma 50 lat. Pochodzi z Poznania, jest absolwentem prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Jest finansistą, przedsiębiorcą, doradcą gospodarczym, działaczem sportowym i społecznym.

 

16 listopada- wybory samorządowe

 

Wybory samorządowe zarządza się nie wcześniej niż na 4 miesiące i nie później niż na 3 miesiące przed upływem kadencji rad. Zgodnie z przepisami samorządowych ustaw ustrojowych kadencja rady trwa 4 lata licząc od dnia wyboru. W związku z tym, że koniec obecnej kadencji nastąpi 21 listopada 2014 r. okres, w którym wybory powinny zostać zarządzone przez Prezesa Rady Ministrów to od 21 lipca 2014 r. do 21 sierpnia 2014 r.

 

Datę wyborów wyznacza się na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad. Oznacza to, że wybory powinny zostać zarządzone przez Prezesa Rady Ministrów na dzień 16 listopada 2014 r.

 

 

 

 

Źródło, fot.: PAP, gloswielkopolski.pl, platforma.org, info.pkw.gov.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio