O Szembekach w Sejmie - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

O Szembekach w Sejmie

Dodano: 13 sierpnia 2014

Foto

Konferencja „Europa-Ameryka-Reszta Świata i Teki Jana hr Szembeka”, to kolejne wydarzenie poświęcone wielkiemu rodowi Szembeków, które wraz z Towarzystwem Historycznym im. Szembeków mam przyjemność współorganizować. Seminarium odbędzie się 26 września, w Sejmie RP,  a poprzedzi je wystawa pt. „Stąd Nasz Ród”, autorstwa Władysława Szeląga. Szczegóły tutaj

 

Szembekowie z Wielkopolski

 

W maju, w Poznaniu odbyła się konferencja poświęcona wielkopolskim Szembekom. Wydarzenie niezwykle ważne, nie tylko ze względu na samo przypominanie historycznego rodu Szembeków, ale ze względu na to, co jest tak naprawdę najważniejsze, z punktu widzenia wychowania o pamięci, o sprawach ważnych dla Ojczyzny, a mianowicie przenoszenia do przyszłości tego, co w przeszłości było najważniejsze.

 

   

 

Towarzystwo Historyczne im. Szembeków

 

Towarzystwo Historyczne im. Szembeków uważa, iż Ród który wydał Polsce dwóch Prymasów, sześciu biskupów, kilku generałów, czterech męczenników, wielu patriotów oraz zakonników i zakonnice, nie powinien być zapomniany. Popularyzacja dokonań Rodu Szembeków jest zdaniem Towarzystwa okazją do ożywienia lokalnej tradycji i patriotyzmu.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: centrumszembeka.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio