Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Obwodnice Jarocina i Ostrowa Wlkp. coraz bliżej

Dodano: 20 sierpnia 2014

Foto

Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęły oferty wybudowania obwodnicy Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego. Pod koniec roku dyrekcja podpisze umowę z wykonawcami. Wszystkie firmy zadeklarowały, że na budowę drogi potrzebują 24 miesięcy, nie wliczając miesięcy zimowych. Zatem obwodnice Jarocina i Ostrowa Wlkp. powinny być gotowe w 2017 r.

 

Od samego początku powtarzałem, że obwodnica Jarocina jest konieczna, popierałem i bardzo aktywnie starałem się wspierać działania prowadzące do wybudowania tej drogi, ponieważ zdawałem sobie sprawę z tego, jak ważna jest to dla mieszkańców sprawa, jak bardzo konieczna jest ta inwestycja. Jestem bardzo zadowolony z pomyślnego zakończenia naszych starań o obwodnicę dla Jarocina i dla Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

Obie drogi poprowadzone będą w ciągu drogi ekspresowej S11. Obwodnica Jarocina będzie miała 13 km i będzie przebiegała w ciągu drogi ekspresowej S-11. Powstaną dwa węzły oraz 11 wiaduktów, trzy mosty drogowe i jeden wiadukt kolejowy. Szacowany koszt budowy to 300 mln złotych. W Ostrowie Wielkopolskim zbudowany zostanie 14-kilometrowy odcinek drogi. Inwestycja stanowić będzie II etap budowy obwodnicy miasta w ciągu drogi ekspresowej S-11. W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa węzły, 13 obiektów mostowych i trzy przejścia dla zwierząt. W tym wypadku szacowany koszt budowy to około 340 mln złotych. Na obwodnicy w drogę S11 wbiją się, np. drogi krajowe nr 12 i 15, które dzięki temu również nie będą prowadzić przez centrum miasta.

 

 

 

 

Źródło, fot.: gazeta.pl, gddkia.gov.pl, premier.gov.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio