Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Rok wypełniony dobrą pracą rządu

Dodano: 27 sierpnia 2014

Foto

Informacje, jakie przekazał prezes Rady Ministrów, a także pozostali ministrowie, dają nam nadzieję, że ten rok, ostatni rok tej kadencji, będzie wypełniony bardzo dobrą pracą rządu, trafnymi i niezwykle ważnymi społecznie decyzjami– mówiłem dziś (27.08.) w Sejmie w trakcie debaty po wystąpieniu premiera Donalda Tuska i ministrów jego rządu.

 

 

PiS jest niepoważną partią

 

Szef rządu i jego ministrowie dają pewność, że ci, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują, będą objęci działaniami, które będą niwelowały ewentualne złe skutki, chociażby deflacji, o której była mowa, czy trudniejszej sytuacji od kilku lat, jeśli chodzi o gospodarkę. Decyzje rządu, o których mówił premier, dotyczą grup społecznych, które są zawsze w największej potrzebie. Od 2012 roku, rząd PO-PSL podjął bardzo wiele decyzji w kwestii polityki prorodzinnej - zdecydował m.in. o wprowadzeniu rocznego urlopu rodzicielskiego, przedszkoli za złotówkę czy o dofinansowaniu żłobków. PiS nie jest partią poważną i nie powinna się w ogóle ubiegać o władzę w przyszłości.

 

 

PiS, ale także SLD zasługują na krytykę za decyzje z przeszłości dotyczące urlopów macierzyńskich. Rząd SLD w czasie swojej władzy skrócił urlop macierzyński z 26 do 16 tygodni, a PiS wydłużył ten urlop macierzyński tylko o dwa tygodnie. My wprowadziliśmy roczny urlop rodzicielski – taka jest różnica między nami, a lewą i prawą stroną sali Sejmowej.

 

Plany rządu

 

Donald Tusk przedstawił w środę w Sejmie informację poświęconą głównym zadaniom jego rządu przyjętym na najbliższe kilkanaście miesięcy, czyli do końca kadencji parlamentarnej. W ramach dwóch kluczowych priorytetów zapowiedział wzrost minimalnych emerytur i rent, zwiększenie ulg podatkowych dla dzieci i stworzenie możliwości skorzystania z nich niezależnie od dochodów. Po premierze wystąpili poszczególni ministrowie, którzy mówili o planach swoich resortów.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: sejm.gov.pl, platforma.org

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio