Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Komisja śledcza ws. WSI nie będzie festiwalem przecieków [AUDIO]

Dodano: 28 sierpnia 2014

Foto

Komisja śledcza ds. likwidacji WSI nie powtórzy szeregu ujawnień, których dokonał Antoni Macierewicz. Będzie prowadziła większość swoich obrad w trybie tajnym, ściśle tajnym, więc nie będzie żadnych sensacji publicznych. Nikt nie będzie chciał przeprowadzać festiwalu ujawnień, który przeprowadzał Macierewicz- wyjaśniłem w trakcie  dzisiejszej (28.08.) rozmowy z Beatą Michniewicz w radiowej Trójce.

 

Konkretne zapowiedzi premiera

 

Opinia, że środowe wystąpienie w Sejmie premiera i ministrów było przedwyborczą promocją nie jest prawdziwe. To nie jest festiwal obietnic wyborczych, tylko konkretne zapowiedzi decyzji i aktów legislacyjnych, które za chwilę pojawią się w Sejmie. Gdyby rok temu była deflacja, rząd już wtedy zadecydowałby o zmianach w waloryzacji emerytur i rent. Pomoc dla emerytów, rencistów i rodzin wielodzietnych możliwa jest dzięki wyższym wpływom z VAT.

 

 

Najważniejsze są sprawy krajowe

 

Premier zapowiedział w Sejmie, że wydatki na obronność zwiększą się dopiero w 2016 roku, ponieważ w przyszłym roku przypada ogromna rata za zakup myśliwców F-16 i stąd ten wydatek będzie i tak bardzo duży. Trzeba pamiętać, że gdyby rzeczywiście rosło zagrożenie, Sejm jest w stanie w każdej chwili dokonać nowelizacji budżetu.

 

Pytany o potencjalną kandydaturę premiera Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej oceniłem, że dobrze, gdy jest mowa o najważniejszych stanowiskach w Europie, to  pojawia się tam nazwisko polskiego premiera. Dopytywany, czy Tusk rozważa objęcie tej funkcji zaznaczyłem, że dla premiera najważniejsze są sprawy krajowe. Nie sądzę żeby którykolwiek poważny polityk w Europie pozwolił sobie na to, żeby pojawiać się na giełdzie i jednocześnie potwierdzałby, że ma takie aspiracje, gdyby nie miał 120 procent pewności, że jest w stanie taką rozgrywkę na końcu wygrać. Uważam, że gdyby premier wyjechał do Brukseli, Platforma dałaby sobie radę.

 

Więcej [audio]: tutaj

 

 

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl, platforma.org

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio