Premier ma przygotowany scenariusz [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Premier ma przygotowany scenariusz [WIDEO]

Dodano: 02 września 2014

Foto

Wybory nowych władz Platformy Obywatelskiej powinny odbyć się w niezbyt odległym czasie, gdyż stan przejściowy w partii nie powinien trwać zbyt długo. Na pewno do momentu, w którym zdecydujemy o tym, że będą przeprowadzone wybory, a to musi być nasza wspólna decyzja, naturalną następczynią Donalda Tuska jest Ewa Kopacz- oceniłem dziś (02.09.) w programie Gość poranka TVP Info.

 

Optymalne rozwiązanie

 

Bez wątpienia premier ma przygotowany scenariusz, słychać pewne nazwiska na „giełdzie". Jest to oczywiście pytanie o rozstrzygnięcia w najbliższych tygodniach. Myślę, że wszystko będzie zrobione tak, żebyśmy nie odczuwali jako państwo żadnych perturbacji i w taki sposób żeby też w PO nie było dodatkowych, niepotrzebnych wstrząśnięć wewnętrznych. Jestem przekonany, że takie rozwiązanie jesteśmy w stanie chociażby w ramach zarządu Platformy przedyskutować. Ewa Kopacz to nie jest zła kandydatura, jest dobrym marszałkiem Sejmu, ale rozstrzygnięcie dopiero przed nami.

 

 

Otwarta kurtyna

Mamy niezwykle napięty politycznie kalendarz, bo jesteśmy w tej chwili na rozbiegu wyborów samorządowych. Potem będą wybory prezydenckie, a potem parlamentarne. I trzeba dobrze się zastanowić, w którym momencie takie wybory mogłyby być. Czy dopiero po wyborach parlamentarnych, czy wcześniej. Musi to być decyzja partii.


Przewagą Platformy nad innymi partiami politycznymi, poza PSL, naszym koalicjantem, jest to, że rywalizacja jest prowadzona przy otwartej kurtynie, a wybory są zawsze wyborami autentycznymi.

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvp.info.pl, wtk.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio