Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Prezydent musi uwzględnić decyzję władz PO [WIDEO]

Dodano: 05 września 2014

Foto

Bronisław Komorowski na pewno zachowuje swoją własną hierarchię co do tego, jakie osoby widziałby chętniej na stanowisku szefa rządu, ale musi uwzględniać decyzje władz Platformy, jako największej i rządzącej partii- skomentowałem dziś (05.08.), w programie Po przecinku TVP Info, słowa prezydenta Bronisława Komorowskiego, który zaznaczył, że rekomendacja partii nie jest dla niego wiążąca.

 

 

Naturalny ruch PO

 

To naturalne, że partia rządząca zgłasza tego rodzaju decyzje personalne, także desygnacje, wymagają konsultacji politycznych. Jest naturalne, że duża partia współrządząca zgłasza kandydaturę. Mogę zrozumieć, że pan prezydent miał zastrzeżenia co do formuły i sposobu przekazania informacji opinii publicznej. To raczej błąd proceduralny. Winni tego zamieszania są koledzy z zarządu partii, którzy po spotkaniu przekazali informację dziennikarzom, zamiast powiedzieć, że jest kandydat partii, ale informacja o tym zostanie przekazana prezydentowi.

 


Wybory wewnętrzne powinny odbyć się wcześniej


Zarząd partii zdecydował też, że wybory wewnętrzne na przewodniczącego PO odbędą się po wyborach parlamentarnych. Moim zdaniem, powinny odbyć się wcześniej, ale tylko wtedy, kiedy będzie co do tego zgoda. Następca Tuska będzie miał niełatwą drogę, bo po sukcesie premiera niełatwo będzie sprostać wysoko postawionej przez niego poprzeczce. Pytany o apetyt polityczny Grzegorza Schetyny oceniłem, że były wicepremier będzie wolał powalczyć o przywództwo w partii niż o tekę w rządzie.

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvp.info.pl, prtsc z tvp.info.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio