Władimir Putin nie zachowuje się racjonalnie [AUDIO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Władimir Putin nie zachowuje się racjonalnie [AUDIO]

Dodano: 07 września 2014

Foto

Sposób rozumowania Putina niestety bardzo przypomina sposób rozumowania polityków niemieckich lat 30. ubiegłego wieku. Władimir Putin nie zachowuje się dzisiaj racjonalnie- tłumaczyłem wczoraj (06.09.) podczas Śniadania w Trójce Polskiego Radia.

 

Porozumienie pomiędzy Ukrainą z separatystami ma jedynie charakter techniczny. Jest porozumieniem, ale nie podpisano jakiegokolwiek punktu porozumienia pokojowego, o tym warto pamiętać. Żaden urzędnik ukraiński nie podpisał tego rozejmu, jedynie były prezydent Leonid Kuczma. Państwo ukraińskie nie jest stroną w tym porozumieniu tymczasowym. Ukraina jest w sytuacji słabszej po tym nieograniczonym wejściu Rosji na ich terytorium. Myślę, że te złapanie oddechu, wymiana jeńców to minimum, które Ukraina oczekiwała, natomiast już wiemy, że jest ostrzeliwane lotnisko w Doniecku przez separatystów, więc wydaje się, że niestety zbyt długo ten rozejm się nie utrzyma.

 

 

Trzeba pamiętać, że w systemach tak rozbudowanych, skomplikowanych, jak NATO pewne decyzje przychodzą z czasem. Czasami, również z pewnym opóźnieniem do tego jak się świat zmienia. Nie mamy jeszcze tych dwóch brygad w Polsce, natomiast mamy zmianę jakościową, to znaczy "Szpica NATO" - rotacyjną obecność wojska, przede wszystkim magazyny logistyczne, to jest niezwykle istotne, z punktu widzenia szybkiego reagowania. Jeśli pierwsze te magazyny powstaną to będziemy mieli pewność, że NATO zmienia swój sposób myślenia o Europie Środkowej, i to będzie faktyczny efekt tego co w tej chwili się dzieje.

 

 

Więcej [AUDIO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio