Sejm uczcił 25. rocznicę powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Sejm uczcił 25. rocznicę powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego

Dodano: 12 września 2014

Foto

Sejm przyjął dziś (12.09.) uchwałę upamietniajcą 25. rocznicę powołania rządu premiera Tadeusza Mazowieckiego, rządu, który zbudował solidny fundament silnego i niezależnego państwa demokratycznego-podkreśliliśmy w uchwale, wyrażając tym samym wdzięczność rządowi premiera Tadeusza Mazowieckiego.

 

Przed pierwszym w powojennej Polsce niekomunistycznym premierem i jego rządem stanęło trudne zadanie przeprowadzenia głębokich reform gospodarczych i społecznych. Każda sfera życia wymagała zmian. I choć pierwsze lata był trudne i wymagały wielu wyrzeczeń, to rząd Tadeusza Mazowieckiego zbudował solidny fundament silnego i niezależnego państwa demokratycznego- czytamy w uchwale.

 

 

Dziś, po dwudziestu pięciu latach z dumą można powiedzieć, że Rzeczpospolita jest liczącym się krajem, nie tylko w Unii Europejskiej, lecz także na całym świecie - głosi tekst dokumentu.

 

12 września 1989 r. Sejm powołał rząd Tadeusza Mazowieckiego. Znalazło się w nim 12 ministrów z Solidarności, po czterech z PZPR i ZSL, trzech z SD i jeden niezależny. Rząd uzyskał poparcie 402 posłów, 13 wstrzymało się od głosu. Przeciwnych głosów nie było.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: klub.platforma.org, sejm.gov.pl, platforma.org

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio