Koniec współpracy z Grobelnym, to jego ostatnia kadencja - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Koniec współpracy z Grobelnym, to jego ostatnia kadencja

Dodano: 15 września 2014

Foto

Rzadko kiedy jestem w polityce czegoś pewien, ale dziś z pełnym przekonaniem mówię, że to jest ostatnia kadencja prezydenta Ryszarda Grobelnego. Poznaniacy mają już dość spóźnionych inwestycji, przez które stoją w korkach– mówiłem podczas dzisiejszego (15.09.) spotkania z dziennikarzami.

 

 

Nowy prezydent Poznania


Sobotnia rada regionu wielkopolskiego Platformy Obywatelskiej oficjalnie wskazała swoich kandydatów na prezydentów w siedmiu wielkopolskich miastach. Od lipca wiadomo, że w przypadku Poznania jest to przedsiębiorca Jacek Jaśkowiak. Czas współpracy z prezydentem Grobelnym się skończył. On buduje partię na poziomie regionalnym i rzuca nam rękawicę. My ją podejmujemy. Prezydent zaczął żeglować osobno, ale w Poznaniu trafi na skałę i tych wyborów nie wygra.

 


W Pile i Ostrowie wystawiamy aktualnych prezydentów - Piotra Głowskiego i Jarosława Urbaniaka. W Koninie kandydatką jest Małgorzata Waszak, starosta koniński, a w Gnieźnie Tomasz Budasz - dyrektor miejscowego MPK. W Lesznie partię reprezentować będzie Tadeusz Pawlaczyk - przewodniczący leszczyńskiej rady miasta. W Kaliszu popieramy niezależnego prezydenta Janusza Pęcherza.

 

Wygrać dla Wielkopolski

 

Platformę Obywatelską w wyborach do Sejmiku Województwa jako liderzy list reprezentować będą były wicemarszałek Leszek Wojtasiak w Poznaniu, marszałek Marek Woźniak w okręgu podpoznańskim, starosta Małgorzata Waszak w konińskim oraz w okręgu pilskim Mirosława Rutkowska-Krupka, była prezydent Piły, w okręgu kalisko-ostrowskim "jedynką" jest z kolei bankowiec Marzena Wodzińska, która startowała do PE. W okręgu leszczyńskim listę otwiera natomiast starosta Krzysztof Piwoński. 

 

Naszym zadaniem jest wygranie wyborów w taki sposób, by to Platforma z koalicjantem mogła racjonalnie, z jak najlepszym wynikiem dla Wielkopolan, zarządzać przez następne lata unijnymi pieniędzmi i budżetem województwa.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Poznań, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio