Polityka to sztuka wpływania na losy społeczności [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Polityka to sztuka wpływania na losy społeczności [WIDEO]

Dodano: 15 września 2014

Foto

Polityka jest sztuką, umiejętnością wpływania na losy społeczności, którymi się zarządza lub się chce zarządzać. Wielkopolanie chcą być mądrze zarządzani, a Ryszard Grobelny ma ambicję, aby konkurować z partiami, po to by, m.in. dzielić europejskie pieniądze. Czyli w istocie utworzył regionalną, lokalną partię polityczną, którą chce rywalizować z ogólnopolskimi patiami politycznymi, oszukując wyborców, że w istocie chodzi mu o coś zupełnie innego - powiedziałem wczoraj (15.09.) w Wywiadzie Teleskopu.

 

W polityce trzeba być uczciwym

 

Obecny włodarz Poznania prawdopodobnie nie zauważył, że Rafał Dudkiewicz, który stworzył cztery lata temu taki komitet, oznajmił, że się pomylił, że jednak był w błędzie, że na poziomie regionów powinny partie zarządzać środkami, że fikcją jest i można to robić inaczej, ponieważ w partiach politycznych odpowiada się politycznie za decyzje. Jeśli się pozbiera różne osoby niezdecydowane, bez żadnej hierarchii to czego by one potem nie zrobiły to nikt nie jest ich w stanie rozliczyć bo są z takiego powołanego ad hoc komitetu grupy ludzi. W partii można kogoś ukarać, usunąć, jest kontrola nad sposobem zarządzania daną społecznością lokalną, czy danymi pieniędzmi, budżetami.

 

 

Bardzo dobra rekomendacja

 

Wybraliśmy najlepszego kandydata na prezydenta Poznania. Jacek Jaśkowiak był kandydatem ruchów społecznych cztery lata temu, tzw. oddolnych ruchów miejskich, co jest dla mnie bardzo dobrą rekomendacją.

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tvp.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio