Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Nominacja Grzegorza Schetyny jest dalekowzroczna [WIDEO]

Dodano: 22 września 2014

Foto

Radosław Sikorski staje się drugą osobą w państwie. Jak by na to nie patrzeć, to jest polityczny awans, a nominacja Schetyny w to miejsce wydaje mi się dalekowzroczna. Kopacz będzie miała w nim mocne wsparcie- tłumaczyłem dziś (22.09.) w rozmowie z Dominiką Wielowieyską w Poranku Radia Tok FM.

 

 

Dobra nominacja

 

Grzegorz Schetyna był przez dwa lata wicepremierem, człowiekiem, który współpracował z Donaldem Tuskiem w najważniejszych sprawach, brał udział w najważniejszych międzynarodowych spotkaniach. Nie jest kimś, kto przychodzi do MSZ znikąd, to dobra nominacja.

 

Kiedy jest się szefem komisji spraw zagranicznych i kiedy buduje się kontakty przez stałe rozmowy z dyplomatami, którzy są obecni w Warszawie, jak i w rozmowach z odpowiednikami w parlamentach od Moskwy po Berlin, tego tak nie widać. To nie jest efektowne działanie, a taką pracę Grzegorz Schetyna przez te trzy lata prowadził. Schetyna od trzech lat prowadzi tę komisję z Anną Fotygą i Witoldem Waszczykowskim i nie słyszeliśmy o żadnych wielkich awanturach, tak dobrze tą komisją potrafił zarządzać.

 

 

Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polski

 

Nie jest tak, że eksponowanie kobiecości nie wypadło Ewie Kopacz dobrze. Jako stary PR-owiec powiem, że z punktu widzenia obywateli, przeciętnych widzów, sformułowanie o ochronie własnego domu, własnej rodziny było bardzo przekonujące i bezpośrednie. Zdziwieni bezpośredniością wypowiedzi byli zwłaszcza ci, którzy mają wyobrażenie premiera posągu, ale to nie zostało odebrane źle przez większość odbiorców.

 

Dopytywany, co chciała powiedzieć Ewa Kopacz na temat Ukrainy wyjaśniłem, że przesłanie było proste: najważniejsze jest bezpieczeństwo Polski i jej obywateli. Nie chodzi o izolacjonizm, ale hierarchię celów. W puencie było powiedziane, że nasze cele, jeśli chodzi o politykę wschodnią, będą realizowane wspólnie z UE i NATO.

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: tokfm.pl


 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio