Miliardy dla samorządu - lepsze życie Polaków - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Miliardy dla samorządu - lepsze życie Polaków

Dodano: 25 września 2014

Foto

"Miliardy dla samorządu - lepsze życie Polaków" - pod takim hasłem do wyborów samorządowych idzie Platforma Obywatelska. Sztab krajowy zaprezentował dziś pierwszy w tej kampanii spot wyborczy. Motywem przewodnim kampanii jest wykorzystanie środków z UE.

 

Nadszedł czas, żeby przekuć sukces negocjacji unijnych premiera Tuska w sukces wszystkich Polaków. Miliardy dla samorządu! 

 

Miliardy dla samorządu...

 

Spot PO ma mieć 16 wersji dla każdego z województw; w czwartek zaprezentowano dwie z nich - dla Śląska i Podlasia. Szef sztabu PO Robert Tyszkiewicz przekonywał, że w wyborach samorządowych będzie mowa o wykorzystaniu wielkiej szansy europejskiej. Te wybory są o tym, kto będzie wydatkował gigantyczne miliardy z Europy, które trafiają właśnie do naszych samorządów. Te wybory są o tym, czy dobrze wykorzystamy ten drugi krok cywilizacyjny, który przed Polską się otwiera– podkreślił.

 

 

Rząd Donalda Tuska wynegocjował przed rokiem dla Polski miliardy na rozwój, rząd Ewy Kopacz na wczorajszym posiedzeniu, rozpoczął proces przekazywania tych pieniędzy do polskich województw. Dwa kontrakty terytorialne, przyjęte wczoraj przez Radę Ministrów, dla województwa śląskiego o wartości 40,9 mld złotych oraz dla województwa podlaskiego o wartości 18,5 mld złotych pokazują o jaką skalę środków chodzi- przypomniał Robert Tyszkiewicz.

 

... lepsze życie Polaków

 

Platformie zależy więc na tym, żeby - środki europejskie wydawali ludzie skoncentrowani na konkretach, zorientowani na lepsze życie Polaków - ludzie, dla których jedynym celem jest to, by czynić życie Polaków lepszym. A nie ludzie, dla których główną obsesją jest intymne życie osiołków - dodał Tyszkiewicz. Przekonywał, że PO ma - doświadczenie, dorobek i jest gotowa, aby dobrze i skutecznie przeznaczyć nowe, wielkie środki z UE tak, by pracowały dla Polaków, by budować nowe drogi, tworzyć nowe miejsca pracy, abyśmy wszyscy mogli powiedzieć, że tę wielką historyczną szansę dobrze wykorzystaliśmy – zaznaczył.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PAP, platforma.org

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio