Walka o świeckość państwa i antyklerykalizm to za mało na partię [AUDIO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Walka o świeckość państwa i antyklerykalizm to za mało na partię [AUDIO]

Dodano: 27 września 2014

Foto

Z programu Twojego Ruchu pozostała tylko kwestia walki o świeckość państwa i nieco antyklerykalizmu, a to za mało, by stworzyć partię. Na tej podstawie nie da się również zebrać odpowiedniego poparcia. Januszowi Palikotowi pozostaje popracować nad nowym programem, jeśli chce przetrwać na scenie politycznej- oceniłem dziś (27.09.) w Śniadaniu w Trójce Polskiego Radia.

 

 

Dobra reakcja premier Kopacz

 

Pytany o sprawę rezygnacji z objęcia stanowiska w zarządzie PKN Orlen Igora Stachowicza, oceniłem, że zawsze w opinii publicznej tego rodzaju informacje budzą swojego rodzaju oburzenie, dlatego, że wysokość zarobków, przynajmniej części managerów, budzi zdziwienie i to jest, z punktu widzenia tych, którzy się o tym dowiadują, absolutnie uzasadnione i naturalne.

 

 

Igor Stachowicz jest znakomitym fachowcem jeśli chodzi o kwestie marketingowe, pracował w biznesie przed pójściem do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, więc na wolnym rynku na pewno znalazłby bardzo dobrą posadę. W Orlenie Skarb Państwa nie ma większości, tam większość ma sektor prywatny, dlatego właśnie zarobki są tak wysokie. Uważam, że zostały popełnione błędy, ale bardzo dobrze zareagowała Pani premier Ewa Kopacz i przecięła tę sprawę.

 

 

 

Więcej [AUDIO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl, sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio