Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Cele rządu - bezpieczeństwo, wzrost dobrobytu i zaufania [WIDEO]

Dodano: 01 października 2014

Foto

Kluczem tgo expose były dwa słowa- zaufanie i bezpieczeństwo. Te dwa słowa wskazały trzy najważniejsze cele rządu, czyli poczucie bezpieczeństwa państwa i obywateli w ich życiu codziennym, pracę nad tym, aby rósł dobrobyt polskich rodzin i wzrost zaufania do instytucji publicznych- powiedziałem dziś (01.10.) podczas sejmowej debaty nad expose premier Ewy Kopacz.

 

 

Konkretne i zwarte wystąpienie

 

Byliśmy świadkami konkretnego, bardzo zwartego wystąpienia, w którym otwarcie podziękowano poprzednim ekipom rządzącym, poprzednim premierom, jeśli chodzi o wkład w to, co zbudowaliśmy przez ostatnie 25 lat. To ważny gest, który pokazuje, w jaki sposób Ewa Kopacz rozumie politykę i chce ją uprawiać.

 

Ewa Kopacz zarysowała plan działania w dłuższej perspektywie, nie tylko do wyborów parlamentarnych w 2015 roku. Ten plan będzie realizowany z myślą o dobru Rzeczypospolitej i dobru jej obywateli. Zamiarem Platformy, myślę, że także PSL, jest nie tylko dobrze pracować zgodnie z wytycznymi premier Kopacz, ale także ponownie zasłużyć na zaufanie wyborców.

 

 

Zdjąć klątwę nienawiści

 

Pani premier zaapelowała w trakcie expose do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego o zdjęcie z Polski klątwy wzajemnej nienawiści. Szef PiS po sejmowym expose krótko rozmawiał z ustępującym premierem Donaldem Tuskiem. To jest dobry prognostyk, co do poziomu polskiej polityki i poziomu sporów.

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: klub.platforma.org, sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio