Wotum zaufania dla rządu Ewy Kopacz [WIDEO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Wotum zaufania dla rządu Ewy Kopacz [WIDEO]

Dodano: 02 października 2014

Foto

Sejm zdecydował dzisiaj o udzieleniu wotum zaufania rządowi Ewy Kopacz. Wcześniej premier przedstawiła program działania nowego Gabinetu. Za wotum zaufania głosowało 259 posłów, większość bezwzględna wynosiła 225 głosów. Mój rząd dostał bardzo mocny mandat zaufania. Teraz to, co dostaliśmy jako kredyt trzeba będzie odpracować. Wszyscy członkowie rządu mają tego pełną świadomość- powiedziała tuż po głosowaniu Pani premier.

 

Bezpieczeństwo polskich rodzin
 

Podczas swojego expose premier Ewa Kopacz zaznaczyła, że wizja działań jej rządu jest zakrojona na wiele lat, a u jej podstaw leży szeroko pojęte bezpieczeństwo polskich rodzin. Temu celowi będą podporządkowane polityka wewnętrzna i zagraniczna, dbanie o rozwój Polski, obronę narodową, zabieganie o budowę w Europie unii energetycznej, obronę polskiego węgla.

 

Stoję dziś przed państwem jako nowy premier Rzeczypospolitej Polskiej. To dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Chciałabym dziś w państwa obecności złożyć solenne zobowiązanie do wiernej służby Polsce i Polakom i przedstawić program mojego rządu– powiedziała premier Ewa Kopacz na początku swojego expose. Przypomniała, że zmiana rządu, w wyniku której otrzymała tekę premiera, wynikła, nie jak to zazwyczaj bywa, wskutek politycznego kryzysu albo wyborów, lecz z powodu niebywałego sukcesu, jakim był wybór jej poprzednika, Donalda Tuska, na stanowisko Przewodniczącego rady Europejskiej. To osiągnięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie dobre siedem lat rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego– powiedziała premier.

 

   

 

Większe zaufanie

 

Następnie zaapelowała do opozycji, aby krytyka rządu i debata w Sejmie nie stały się rodzajem politycznej wojny domowej. Nie możemy nie zauważyć, że bardzo wielu Polaków jest niezadowolonych z tego, co się w Polsce dzieje. Mają oni poczucie, że nie wszystko działa dobrze, a przede wszystkim mają wciąż małe zaufanie do instytucji życia publicznego. Dotyczy to także, a może przede wszystkim tej Izby, dlatego chcę dzisiaj powiedzieć bardzo dobitnie: nie jesteśmy tu dla siebie, ale jesteśmy tu dla Polaków. Pani premier zapewniła, że zapewniła, że wszystkie podejmowane tak przez nią, jak i przez członków jej rządu decyzje nie będą miały na celu politycznej kalkulacji, lecz szeroko pojęte bezpieczeństwo polskich rodzin.

 

Ewa Kopacz została desygnowana przez prezydenta na prezesa Rady Ministrów 15 września 2014 r. Tydzień później, 22 września 2014 r., Bronisław Komorowski powołał nowy rząd pod jej kierownictwem. Od tego dnia, zgodnie z art. 154 ust. 2 Konstytucji, Ewa Kopacz miała 14 dni na przedstawienie Sejmowi priorytetów swojego Gabinetu.

 

 

 

Więcej [WIDEO]: tutaj.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: platforma.org, premier.gov.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio