Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Program PO w Poznaniu: Gospodarny prezydent - nowoczesne miasto

Dodano: 09 października 2014

Foto

Po wygranych przeze mnie wyborach Poznań stanie się czystszym miastem w ciągu roku, a w ciągu dwóch lat zwiększy się liczba osób korzystających z komunikacji publicznej-zapowiedział wczoraj (08.10.) kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Poznania Jacek Jaśkowiak, przedstawiając jednocześnie swój program wyborczy.

 

 

Gospodarny prezydent- nowoczesne miasto

 

Kandydat PO zapowiedział także stworzenie atrakcyjnej oferty mieszkaniowej oraz wyznaczenie w granicach miasta nowych terenów pod budownictwo jednorodzinne. Ma to powstrzymać poznaniaków przed wyprowadzką poza stolicę Wielkopolski. Największym błędem obecnego prezydenta Ryszarda Grobelnego było dopuszczenie do wyludnienia się miasta-ocenił Jaśkowiak, który idzie do wyborów z hasłem "Gospodarny prezydent - nowoczesne miasto". 

 


Chcielibyśmy miasta z wizją, dlatego decyzje będę podejmował z myślą o długofalowym rozwoju miasta i przyszłych pokoleniach poznaniaków. Chcemy inwestycji prowadzonych terminowo, przeprowadzę audyt miejskich spółek i zlikwiduję te, których zadania się powtarzają-zapowiedział. 

 

Priorytety dla Poznania


Jacek Jaśkowiak podkreślił, że jako prezydent miasta chciałby się skupić też na przywróceniu ładu i porządku. Wizytówką Poznania ponownie ma stać się Stary Rynek, z którego znikną kluby go-go i pijalnie wódki. Zapowiedział też stworzenie ulepszonej sieci ścieżek rowerowych i uczynienie miasta bardziej przyjaznym dla pieszych. Powstać ma trasa tramwajowa na Naramowice oraz sieć parkingów "parkuj i jedź" na obrzeżach Poznania.

 

   

    


Kandydat Platformy Obywatelskiej zadeklarował, że kłaść będzie większy nacisk na konsultacje społeczne przy podejmowaniu ważnych dla miasta decyzji, zapowiedział zdecydowane powiększenie budżetu obywatelskiego. Zapewnił, że w rządzonym przez niego Poznaniu nie będzie dochodziło do odwoływania, z powodów ideologicznych, imprez kulturalnych - tak jak to było w przypadku teatralnego spektaklu "Golgota Picnic", a ostatnio koncertu grupy "Behemoth". Stajemy się pośmiewiskiem całego kraju. Jestem na to szczególnie uczulony, bo mój najlepszy przyjaciel Jacek Kaczmarski nie miał możliwości publikowania swoich utworów, jego twórczość była cenzurowana- tłumaczył Jacek Jaśkowiak.

 

 

 

Więcej [FOTO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PAP, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio