Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Zatrzymanie dwóch osób pracujących dla GRU to sukces polskich służb

Dodano: 18 października 2014

Foto

Zatrzymanie oficera WP i prawnika podejrzanych o współpracę z obcym wywiadem jest sukcesem służb i nie zgadzam się z krytycznymi opiniami opozycji. Różne są sposoby postępowania w takich sytuacjach, bardzo często jest tak, że zatrzymania odbywają się w ciszy i bez wiedzy opinii publicznej, a czasami trzeba wysłać sygnał do tych, którzy inwigilują nasze państwo, że działamy- powiedziałem dziś (18.10.) w Śniadaniu w Trójce Polskiego Radia.

 

Czasami trzeba coś powiedzieć bardzo głośno jako ostrzeżenie. W różny sposób prowadzi się dialogi z konkurencją wywiadowczą. Myślę, że wczorajsza rekcja członków komisji do spraw służb specjalnych, bardzo powściągliwa, po wielu godzinach wysłuchiwania relacji przedstawicieli obu służb, które tu były aktywne, świadczy o tym, że sprawa rzeczywiście jest poważna i mamy do czynienia z rzeczywistym sukcesem, nie pomniejszałbym tego w eterze skierowanym do opinii publicznej.

 

 

W piątek blisko dwie godziny sejmowa komisja ds. służb specjalnych wysłuchiwała szefa ABW płk. Dariusza Łuczaka, który przedstawiał informację o aferze szpiegowskiej. Marek Biernacki po zakończeniu posiedzenia komisji powiedział, że podejrzani mężczyźni pracowali na rzecz Rosji - dla rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU. Zatrzymanemu oficerowi grozi od trzech do piętnastu lat więzienia, a prawnikowi od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Więcej [AUDIO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio