Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Jacek Jaśkowiak zadba, by poznaniacy nie uciekali z miasta

Dodano: 21 października 2014

Foto

Chcemy zapewnić mieszkańcom powiatu poznańskiego lepsze warunki życia, ale nasz kandydat na prezydenta Poznania Jacek Jaśkowiak zrobi wszystko, by ludzie jednak nie uciekali z miasta– zapowiedziałem wczoraj (21.10.) podczas konferencji prasowej, w której towarzyszyli mi marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak i starosta poznański Jan Grabkowski.

 

 

Dynamiczny rozwój powiatu

 

Chciałem podkreślić, jak ważna jest współpraca pomiędzy samorządami w kontekście pozyskiwania środków i realizowania inwestycji. Zrealizowaliśmy projekty za 220 mln zł i w dalszym ciągu chcemy inwestować. Planujemy integrowanie dróg powiatowych z ekspresowymi i na ten cel chcemy zdobyć 60 mln zł- powiedział Jan Grabkowski. Starosta zapowiedział też m.in. inwestycje w domach pomocy społecznej, modernizacje szpitali i ośrodka dla niewidomych dzieci oraz rozwój Centrum Kształcenia Praktycznego. Szkolnictwo zawodowe to dziedzina, na którą stawiamy od dziesięciu lat- podkreślał.


Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak obiecywał z kolei, że po wygranej PO w wyborach samorządowych położy nacisk m.in. na lepszą komunikację pomiędzy miejscowościami powiatu a Poznaniem. Powiat rozwija się dynamicznie. Mamy dobre prognozy. Kluczową sprawą będzie zatem kolej metropolitalna, z dobrą komunikacją i dobrymi miejscami na zostawienie samochodu- mówił marszałek Woźniak.

 

 

Niewłaściwa wypowiedź Sawickiego

 

Pytany o sytuację ogólnokrajową, zaznaczyłem, że wypowiedź ministra Sawickiego o polskich rolnikach była bardzo niefortunna i bardzo niewłaściwa, ale nie mamy do czynienia ani ze złamaniem prawa, ani elementami, które prowadziłyby wprost do dymisji.

 
Marek Sawicki w obydwu okresach, kiedy kierował resortem rolnictwa, był zawsze bardzo sprawnym i skutecznym ministrem. Rolnicy będą ważyć na szali, czy to niefortunne, bardzo przykre słowo przeważy nad oceną jego dotychczasowego dorobku. Mam nadzieję, że w tym przypadku, to, co minister Sawicki dotąd robił dla polskich rolników, przeważy. Na pewno PSL musi mocno rozważyć, jak się zachować w najbliższych tygodniach, aby nie stracić wyborców.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: PO Poznań, poznan.gazeta.pl, PAP, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio