Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Tomasz Budasz gwarancją skutecznego zarządzania w Gnieźnie

Dodano: 31 października 2014

Foto

Nadszedł ten czas, żeby Platforma Obywatelska miała pełną odpowiedzialność za Gniezno. Jestem przekonany, że nasz kandydat na prezydenta miasta Tomasz Budasz jest gwarancją tego, że miasto będzie zarządzane skutecznie-powiedziałem wczoraj (30.10.) podczas spotkania z dziennikarzami w biurze senatora Piotra Gruszczyńskiego w Gnieźnie.

 

 

Optymistyczne sondaże

 

Podczas spotkania mówiliśmy przede wszystkim o optymistycznych dla Platformy i Tomasza Budasza sondażach. Opublikowane dziś wyniki ankiety przeprowadzanej w dniach 23 – 24 października przez studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pokazały, że wśród respondentów największe poparcie (38,12 proc.) uzyskał obecny prezydent Jacek Kowalski (SLD), ale tuż za nim z  34,38 proc. uplasował się właśnie Tomasza Budasz.

 

To ogromny wzrost stosunku do tego, co było na początku października, kiedy jedna z rozgłośni radiowych przeprowadziła swój sondaż. Wówczas moje poparcie było na poziomie 19 proc.- zauważył Tomasz Budasz. Ogromnie się cieszę, że obudziliśmy Gniezno. Ogromnie się cieszę, że ludzie wykazują dużą aktywność. Bo również przykład budżetu obywatelskiego, który jest też jednym z punktów mojego programu wyborczego, wskazuje, że ludzie chcą poprzeć zmiany. Chcą obudzić miasto, chcą dokonać tych zmian w perspektywie nie tylko czterech, ale i ośmiu lat. Dlatego gorąco będę apelował o poparcie dla mnie. Jestem przekonany, że druga tura będzie. Tak zresztą pokazują te wyniki.

 

                                   Myślę, że ten sondaż, o którym słyszymy, powszechny odbiór kandydatów Platformy Obywatelskiej zarówno do samorządu powiatowego, jak i miejskiego, wskazuje, że społeczeństwo naszego regionu pozytywnie postrzega te osoby i 16 listopada uzyskamy dobry wynik- ocenił Dariusz Pilak, starosta powiatu gnieźnieńskiego.

 

Przyszłość gnieźnieńskich szpitali

 

W trakcie spotkania poruszyliśmy również temat przyszłości dwóch gnieźnieńskich szpitali. Mateusz Klemenski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego uważa, że problemem, który w kolejnej kadencji będzie do rozwiązania jest sytuacja dwóch szpitali, które znajdują się na terenie Gniezna – Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” oraz Zakładu Opieki Zdrowotnej podlegającemu powiatowi. Myślimy, jakie roszady w kontrakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia, żeby jeden i drugi szpital mogły funkcjonować na normalnych obrotach, a żeby żaden nie poniósł szkody- tłumaczył Mateusz Klemenski.

 

Wicemarszałek dodał, że zastanawiamy się nad przeniesieniem oddziałów leczących schorzenia somatyczne do szpitala powiatowego. Chodzi też o to, żeby uszczerbku finansowego nie doznała Dziekanka, która mimo ogólnych trudności i słabo wycenianych procedur psychiatrycznych funkcjonuje całkiem dobrze. W następnej kadencji mamy mnóstwo problemów do rozwiązania. Myślę jednak, że nam się powiedzie -dodał Klemenski

 

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: informacjelokalne.pl

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio