Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Postęp w sprawie J. Ziętary to efekt starań poznańskich dziennikarzy [AUDIO]

Dodano: 04 listopada 2014

Foto

Były senator Aleksander G. usłyszał zarzut podżegania do zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary, który zaginął 1 września 1992 roku w drodze do pracy. Postęp w tej sprawie to efekt wieloletnich starań poznańskiego środowiska dziennikarskiego. Przez lata próbowano umarzać poszczególne wątki śledztwa, ale mam nadzieję, że mimo tylu lat, które upłynęły od zbrodni, uda się w końcu tę sprawę wyjaśnić- powiedziałem dziś (04.11.) w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową.

 

Niewyjaśniona sprawa

 

Jarosław Ziętara był dziennikarzem Gazety Poznańskiej, a wcześniej pracował we Wprost i w Gazecie Wyborczej, gdzie zajmował się, m.in. dziennikarstwem śledczym, badał afery gospodarcze. Osobiście bardzo wiele starałem się zrobić współpracując z dziennikarzami Głosu Wielkopolskiego. W kwietniu 2011 roku, na prośbę kolegów dziennikarza, interweniowałem u prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta oraz Włodzimierza Karpińskiego, przewodniczącego sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych z prośbą o pomoc w sprawie niewyjaśnionego porwania i zabójstwa.

 

 

Zatrzymanie Aleksandra G.

 

Dzięki działaniom podjętym przez Komitet Społeczny "Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary", publikacjom Głosu Wielkopolskiego, które ujawniały bulwersujące okoliczności sprawy oraz dzięki apelom redaktorów naczelnych, dziennikarzy i polityków, w styczniu 2012 śledztwo zostało wznowione, tym razem w sprawie zabójstwa, a nie zaginięcia. Prowadzi je wydział ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

 

Były senator został zatrzymany we wtorek rano w Poznaniu. Prokuratura Apelacyjna w Krakowie postawiła mu zarzut podżegania do zabójstwa poznańskiego dziennikarza śledczego Aleksander G. nie przyznał się do zarzutu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Grozi mu dożywocie. 

 

 

 

 

Więcej [AUDIO]: tutaj.

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: polskieradio.pl, gloswielkopolski.pl

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio