Posłowie PiS próbowali wyłudzić znaczną sumę pieniędzy - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Posłowie PiS próbowali wyłudzić znaczną sumę pieniędzy

Dodano: 12 listopada 2014

Foto

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski zwołał Konwent Seniorów w sprawie audytu podróży zagranicznych posłów oraz sposobu ich rozliczania. Konwent zbierze się dziś (12.11.) południu. To reakcja na wydarzenia ostatnich dni związane z rozliczaniem delegacji do Madrytu trzech posłów PiS Adama Hoffmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego. Mam nadzieję, że audyt nie przyniesie dalszych przykrych niespodzianek- powiedziałem w rozmowie z dziennikarzami.

 

Próba wyłudzenia pieniędzy

 

Chodzi o służbową podróż Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego do Madrytu na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy - rozpoczętą 30 października. Media donosiły w ostatnich dniach, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Hiszpanii. Media informowały ponadto, że posłowie wzięli na tę podróż kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, zgłaszając wyjazd samochodem, w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi.

 

SLD złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez tych posłów.

 

 

Nie pierwsze problemy

 

To nie pierwsze problemy PiS-u z Adamem Hofmanem. Pamiętamy przecież między innymi zamieszanie wokół oświadczenia majątkowego dotychczasowego rzecznika PiS. Trzeba używać ostrych słów także w stosunku do pozostałych parlamentarzystów PiS, którzy wraz z Hofmanem udali się do Madrytu. Rozmawiamy o próbie wyłudzenia znacznych pieniędzy, na trójkę to jest suma blisko dwudziestu tysięcy. Wyobraźmy sobie, jakby postępowali ci panowie, gdyby byli u władzy.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot.: IAR, polskieradio.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio