Region: Poznań zasługuje na lepszego prezydenta niż ma dzisiaj [FOTO] - Rafał Grupiński

Facebook Flickr YouTube Sejmometr

Region: Poznań zasługuje na lepszego prezydenta niż ma dzisiaj [FOTO]

Dodano: 12 listopada 2014

Foto

Jacek Jaśkowiak jest przedsiębiorcą i menadżerem, zna się na kulturze i zarzucał nas z marszałkiem Woźniakiem pytaniami o zrównoważony rozwój i fundusze strukturalne. Poznań zasługuje na lepszego prezydenta niż ma dzisiaj- powiedziałem podczas dzisiejszej (12.11.) konferencji prasowej. W spotkaniu z dziennikarzami wziął udział  poseł Waldy Dzikowski, Jacek Jaśkowiak i marszałek Marek Woźniak

 

Wiara w zwycięstwo

 

Jestem osobą spoza polityki, stąd moja mniejsza rozpoznawalność. To, że tak będzie, było dla nas jasne od początku, ale dzięki temu jestem bardziej otwarty na osoby o innych poglądach niż PO, jestem bardziej uniwersalny, zwłaszcza przy tak dużym negatywnym elektoracie Ryszarda Grobelnego. Jestem w stanie przekonać nawet elektorat PiS, żeby na mnie w tej turze głosowali, choć pewnie łatwo nie będzie - komentował przedwyborcze sondaże Jacek Jaśkowiak, kandydat PO na prezydenta Poznania. Dziękuję Platformie Obywatelskiej za zaufanie i wsparcie, mimo że w zasadzie jestem osobą spoza polityki, a do PO należę od niedawna - dodał.

 

 

Człowiek z pasją i otwartością na współpracę


Poseł Waldy Dzikowski podkreślił, że Jacek Jaśkowiak to człowiek z pasją, jest czystą kartą, bo on ten samorząd dopiero poznaje, ale ma bardzo ciekawe pomysły i entuzjazm, a jeśli chodzi o planowanie i ład przestrzenny to on to po prostu czuje. - Prezydent Poznania nachodzącej kadencji będzie tym prezydentem, który otworzy nową kartę współpracy aglomeracyjnej, a to jedno z możliwych źródeł sukcesów Poznania, bo jeśli miasto stworzy dobrą ofertę z okolicznymi gminami, to może stać się konkurencyjne wobec takich miast jak Wrocław, Gdańsk, a może nawet Warszawa- dodał poseł Dzikowski.


Jacek Jaśkowiak pytany o to jak chce to zrobić, skoro chociażby z powodu walki o wpływy z podatków widać, że cele samorządów mogą być - i to bardzo – sprzeczne odpowiedział, że to sztuka kompromisu. - Musimy szukać wspólnych elementów i zdać sobie sprawę, że gdy gminy rywalizują o inwestorów to wszyscy tracą. Jeśli Poznań zechce rywalizować o tereny przemysłowe czy mieszkaniowe, to jest skazany na porażkę, ale ma potencjał kulturalny, jakiego trudno oczekiwać w gminach, i to tutaj ludzie jeżdżą do urzędów czy na zakupy - podkreślił Jaśkowiak.


Jestem pod wrażeniem energii i pasji Jacka Jaśkowiaka, a także jego otwartości na współpracę - podsumował marszałek Marek Woźniak. W samorządzie nie ma nadrzędności i podrzędności, wszyscy są równie, czy prezydent, czy wójt, czy marszałek i dobrze też, jeśli w taki sam sposób wyglądają kontakty.

 

 

 

 

 

 

Źródło, fot. codziennypoznan.pl, Krzysztof Kaczanowski

 

 

 

 


© 2010 - 2012 Rafał Grupiński

Realizacja: Trawka Studio